70217 zł
cel 64713 zł

203
wspierających

Renowacja kaplicy parafialnej w Beti w Czadzie

 

Kaplica przyparafialna w miejscowości Beti w Czadzie wymaga przeprowadzenia natychmiastowego remontu. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 595!

Misjonarze salezjańscy są obecni w Czadzie od 1998 roku. Misja salezjanów w Czadzie, podobnie jak we wszystkich innych miejscach w Afryce i na świecie jest częścią integralnej promocji młodych ludzi ze szczególnym uwzględnieniem najuboższych i najbardziej potrzebujących.

W miejscowości Beti mieści się Parafia Matki Bożej Wspomożycielki. Ksiądz biskup poprosił salezjanów o opiekę duszpasterską nad tą parafią z powodu braku księży diecezjalnych. Od 4 lat salezjanie opiekują się tą dużą, rozległą misyjną parafią. W parafii istnieje stara konstrukcja kaplicy, która gromadzi wiernych na msze święte niedzielne, oraz codzienne katechezy. Jest to typowa parafia wiejska w buszu. Ludzie nie mają pieniędzy na to by móc wesprzeć misjonarzy w budowie nowej, większej kaplicy. Msze święte odprawiane są w dużej mierze pod gołym niebem, nie ma typowego budynku kościoła. Z tego powodu, zarówno w sezonie suszy, a w  szczególności w porze deszczowej ludzie nie mają gdzie się modlić. Potrzebna jest modernizacja i rozbudowa niewielkiego zadaszenia, które obecnie pełni funkcję kościoła.

Razem możemy pomóc w realizacji projektu. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 595!

Odpowiedzialny za projekt jest ksiądz Dominic Kolpurath