49740 zł
cel 49589 zł

128
wspierających

Wsparcie finansowe dla uczniów z Bujumbura

 

Uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego prowadzonego przez księży salezjanów czekają na naszą pomoc. Potrzebują materiałów szkolnych, mundurków i jedzenia. Brakuje pieniędzy na czesne. Razem możemy odmienić ich los. Wspieraj z nami Projekt 593!

Salezjanie prowadzą na przedmieściach Bujumbury placówkę misyjną. Pomagają najbiedniejszym uczniom ze szkoły zawodowej, oratorium i dzieciom ulicy. Centrum Kształcenia Zawodowego imienia księdza  Bosko istnieje od 1995 r. W szkole prowadzone są zajęcia przygotowujące do zawodu elektryka, ponadto młodzież uczęszcza na zajęcia z mechaniki samochodowej, budownictwa, krawiectwa, stolarki i spawania.  Centrum jest bardzo dobrze wyposażone, ale ma bardzo małą liczbę uczniów z powodu ogólnego ubóstwa społeczeństwa. Mieszkańcy Burundi żyją w skrajnej biedzie, tym samym praktycznie nikogo nie stać na edukację. Jedynie 1/3 dzieci uczęszcza do szkół średnich.

Celem projektu jest pomoc 100 uczniom, których nie stać na naukę. Misjonarze starają się pomagać najbiedniejszym, jednak ogromne potrzeby przewyższają możliwości finansowe księży. Wspólnymi siłami możemy pomóc w realizacji Projektu/

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 593!

Odpowiedzialny za projekt jest ksiądz Ferdinand Ntunzwenimana SDB