100000 zł
cel 71904 zł

1
wspierających

Budowa wieży ciśnień oraz studni do domu salezjańskiego w Toamasina na Madagaskarze

Toamasina to drugie pod względem wielkości miasto na Madagaskarze. Od niedawna, swoją misję prowadzą na tym terenie księża salezjanie. Na misji brakuje wielu rzeczy jednak największym problemem nowo otwartej placówki misyjnej jest brak wody.  Razem możemy pomóc w realizacji projektu. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 590!

Toamasina jest głównym portem morskim Madagaskaru położonym u wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Miasto rozrasta się w szybkim tempie. Młodzi ludzie, głównie mieszkańcy wsi emigrują do miasta za pracą. Niestety, nie wszystkim udaje się znaleźć zajęcie. To powoduje, że młodzież szuka ucieczki w narkotykach oraz alkoholu.

Aby zapobiec demoralizacji wśród młodzieży oraz zachęcić młodych ludzi do działania salezjanie z Toamasina uruchomili oratorium przy nowo otwartej misji. Zajęcia w oratorium mają zająć czas młodym ludziom. Planowane jest uruchomienie kursów zawodowych dla młodzieży .Brakuje miejsca na prowadzenie katechez i ewangelizację, jednak największym problemem na placówce jest brak bieżącej wody. Aby sprawnie móc prowadzić zajęcia z dziećmi i młodzieżą, organizować zajęcia i kursy zawodowe potrzebna jest woda pitna. Koszty budowy studni oraz wieży ciśnień przewyższają możliwości finansowe misjonarzy.

Wspólnie wybudujmy studnię na Madagaskarze. Wspieraj z nami Projekt 590!

Odpowiedzialny za projekt jest ksiądz Graziano de Lazzari