74071 zł
cel 71904 zł

956
wspierających

Budowa boiska wielofunkcyjnego dla dzieci z Lokhikul w Bangladeszu

Parafia w Lokhikul powstała w 2012 roku. Placówką kierują dwaj misjonarze, z Polski ksiądz Paweł Kociołek oraz z Indii ksiądz Emil Ekka.

Po trzech latach pracy i służeniu mieszkańcom miasta oraz po wielu obserwacjach, misjonarze podjęli kroki, aby otworzyć szkołę podstawową im. Księdza Bosko. Szkoła powstała w 2015 roku. Niestety, w szkole jak i na parafii brakuje wielofunkcyjnego boiska dla dzieci i młodzieży, gdzie młodzież mogłaby spędzać czas wolny.
Dołącz do akcji i wspólnie z nami wybuduj boisko wielofunkcyjne dla uczniów ze szkoły podstawowej w Lokhikul.

Parafia Lokhikul leży w katolickiej diecezji Rajshahi. Obszar ten jest zamieszkany głównie przez rdzenną ludność zwaną Adivasis.  Bangladesz w większości jest krajem muzułmańskim, jednak w wielu częściach kraju zamieszkują rdzenne plemiona. Te grupy ludzi są najbardziej bezbronne i dotknięte biedą. Państwo nie dokłada żadnych starań by polepszyć sytuację życiową tych ludzi. Dzieci i rodzice żyją w tym opłakanym stanie i często stają się ofiarami wielu chorób. Młodzież jest narażona na wiele pokus i zagrożeń z powodu braku miejsca gromadzenia się, spędzania czasu wolnego i zatraca się w działaniach przestępczych oraz narkotykach.

Naprzeciw tym zagrożeniom wyszli księża salezjanie. Szkoła, która powstała w Lokhikul cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci chętnie studiują w szkole salezjańskiej i pozostają z nami dłużej ze względu na formację moralną i duchową. Wyniki szkoły są znakomite. Misjonarze zaangażowali się we wszechstronny rozwój dziecka. Niestety, z powodu boiska księża salezjanie nie są w stanie uchronić całej młodzieży przed demoralizacją. Brakuje dużego i przestronnego boiska do uprawiania sportu oraz lekkoatletyki. Dodatkowo boisko może posłużyć jako arena wielu działań na rzecz dzieci i młodzieży, w tym będą organizowane pikniki dla rodzin oraz dzieci.

Wspólnie z nami możesz pomóc w realizacji Projektu 589!

Odpowiedzialny za projekt jest ksiądz Emil Ekka SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Przyjaciele, Dobrodzieje,

dziś jesteśmy zabezpieczeni ogrodzeniem, mamy prąd, internat dla chłopców, szkołę dla ubogich chłopców i dziewcząt, plac zabaw dla młodzieży ze wszystkich w parafii oraz szkołę wraz z oratorium. Mimo, że przed nami jeszcze wiele pracy, projekt placu zabaw zakończył się sukcesem. Jesteśmy bardzo wdzięczni Wam oraz Salezjańskiemu Ośrodkowi Misyjnemu w Warszawie za wsparcie nas w tworzeniu tego wielofunkcyjnego placu zabaw w Lokhikul. Każdego dnia pamiętamy o Was w modlitwie. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni. Serdeczne Bóg zapłać.

Ksiądz Emil Ekka SDB