26752 zł
cel 24927 zł

21
wspierających

Szkolenie salezjańskich animatorów młodzieżowych

 

Obecność salezjanów Ks. Bosko na Madagaskarze rozpoczęła się w 1980 r. Celem ich obecności , zgodnie z charyzmatem jest ewangelizacja i edukacja, promocja życia ludzkiego, społeczna, chrześcijańska i kulturalna ludzi, zwłaszcza tych znajdujących się w najbardziej niekorzystnej sytuacji w Europie

Salezjanie z Ivato zaprosili do współpracy młodych animatorów, którzy będą wspierali działania misjonarzy na terenie całego kraju. Dzięki odpowiednim szkoleniom i warsztatom, współpracownicy salezjańscy nabędą wiedzę i kwalifikacje, które następnie będą mogli wdrożyć do pracy z młodzieżą związaną ze środowiskami salezjańskimi na terenie całego kraju. Aby w pełni móc zrealizować Projekt niezbędne jest wsparcie finansowe. Wspieraj z nami Projekt 586!

Madagaskar to to kraj charakteryzujący się dużą liczbą młodych ludzi. Wielu z nich angażuje się w prace koordynowane przez misjonarzy salezjańskich. Księża salezjanie są obecni na terenie całego Madagaskaru. W każdej prowincji mają przy najmniej jedną placówkę misyjną.

Głównymi działaniami misyjnymi są: oratoria, Centra Młodzieżowe, szkoły podstawowe, średnie oraz zawodowe, przychodnie, parafie.

W działania misjonarzy włączyli się byli wychowankowie szkół salezjańskich. Część z nich dorastała w oratoriach lub placówkach młodzieżowych prowadzonych przez salezjanów. Są to młodzi wolontariusze, którzy chcą żyć salezjańską duchowością oraz ofiarować pomoc na rzecz innych młodych ludzi. Większość z nich pochodzi z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, zarówno z ekonomicznego, jak i społecznego punktu widzenia.

Możliwości finansowe misjonarzy są ograniczone. Część pieniędzy na szkolenia dla animatorów została przekazana przez ofiarodawców z Madagaskaru, jednak to wciąż za mało, aby móc wysłać pracowników świeckich na kursy doszkalające do pracy z młodzieżą.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 586!

Za projekt odpowiada ksiądz Jose Gaston SDB