35133 zł
cel 34496 zł

203
wspierających

Wyposażenie salek katechetycznych

 

Wyposażenie salek katechetycznych w znacznym stopniu odciąży działalność oratorium i Centrum Młodzieżowego w San Felix w Wenezueli, które obecnie są bardzo przeciążone.

Razem wesprzyjmy Projekt 585.

Salezjanie z placówki w San Felix skupiają swoją pomoc głównie na dzieciach i młodzieży. Bardzo ciężka sytuacja polityczna, ustrój komunistyczny, brak jakiejkolwiek pomocy finansowej ze strony państwa sprawił, że na ulicach panuje przemoc i bezprawie. To młodzież i dzieci są najbardziej narażone na negatywne czynniki zewnętrzne, dlatego to młodzież trzeba chronić przede wszystkim przed łatwym dostępem do broni i narkotyków.

Na placówce, w której przebywa nasz misjonarz oprócz kaplicy i kościoła salezjanie prowadzą szkołę zawodową oraz dom dla dzieci z ulicy, w którym obecnie przebywa 30 osób.

Misjonarzom udało się wybudować nowe pomieszczenia do katechezy, jednak zabrakło funduszy na wyposażenie. Projekt 585 przewiduje wyposażenie czterech salek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz trzech salek dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Salki te w ciągu roku będą służyć jako pomieszczenia dla prowadzenia katechezy dla dzieci i młodzieży oraz na spotkania grup parafialnych. Możliwości finansowe księży są ograniczone, aby projekt mógł zostać zrealizowany potrzebne jest wsparcie finansowe.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 585!

Za projekt odpowiada ksiądz Stanisław Brudek SDB