71196 zł
cel 71904 zł

364
wspierających

Modernizacja internatu dla papuaskich dziewcząt w Sidei

 

Siostry salezjanki na wyspie Sideia prowadzą szkołę zawodową dla około 400 dziewcząt z internatem, oratorium oraz opiekują się 60 dziewczynek ze szkoły podstawowej.

Internat to trzy budynki, które wymagają przeprowadzenia gruntownego remontu. Jeden z nich nie nadaje się do użytku, trzeba go zburzyć i postawić na nowo. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 580!

Siostry salezjanki prowadzą misję w Sideia od 2008 roku. Budynki szkoły zawodowej które zostały oddane pod opiekę misjonarek, niemal od samego początku wymagały remontu. Część infrastruktury pochodzi z lat 60 tych XX wieku i wciąż wymaga dużych nakładów finansowych.

Szkoła zawodowa sióstr cieszy się ogromną popularnością, ponieważ ukończenie szkoły wiąże się z otrzymaniem certyfikatu, który jest honorowany przez krajowy system szkolnictwa. Salezjanki prowadzą na misji również szkolenia; gotowania, krawiectwa, hotelarstwa oraz administracji biurowej. Prowadzenie tak dużej placówki wymaga ogromnych nakładów finansowych. Zainteresowanie dziełem salezjanek jest bardzo duże. Obecnie do szkoły, oratorium oraz internatu uczęszcza blisko 400 dziewcząt.

Największym problemem są przestarzałe budynki internatu.  Jeden z nich wymaga wyburzenia oraz wybudowania na nowo. Dodatkowo niezbędna jest wymiana stolarki okiennej, drzwi, instalacji sanitarnej w pozostałych budynkach jak również w samej szkole. Potrzeby są ogromne, a możliwości finansowe misjonarek ograniczone. Bez wsparcia finansowego na remont budynku część miejsc do nauki w szkole oraz w internacie zostaną zlikwidowane.

Nowe budynki w internacie to szansa na naukę dla kolejnych uczennic.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 580!

Za projekt odpowiada siostra Jolanta Kosińska FMA