69101 zł
cel 64680 zł

118
wspierających

Budowa i wyposażenie klasy w Sarh

 

Misjonarze salezjańscy są obecni w Czadzie od 1998 roku. Misja salezjanów Ks. Bosko w Czadzie, podobnie jak we wszystkich innych miejscach w Afryce i na świecie jest częścią integralnej promocji młodych ludzi ze szczególnym uwzględnieniem najuboższych i najbardziej potrzebujących.

Misjonarze z Sarh prowadzą przedszkole, szkołę podstawową, oratorium oraz parafię. Klasy w szkole są przepełnione, brakuje miejsca oraz materiałów do nauki. Wspólnie możemy pomóc misjonarzom z Sarh wspierając Projekt 579!

Sarh jest trzecim co do wielkości miastem Czadu. Głównymi gałęziami przemysłu są: rolnictwo, rybołówstwo oraz hodowla.
Misjonarze, którzy przybyli do Sarh w 2000 roku otworzyli przedszkole, szkołę podstawową, oratorium oraz parafię. Salezjanie prowadzą wiele zajęć pozalekcyjnych dla miejscowej ludności. Młodzież uczęszczająca do szkoły ma możliwość korzystania również z przy parafialnej biblioteki oraz mają możliwość uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych. Ponadto, w ramach działalności kulturalnej, księża organizują obozy szkoleniowe, obozy letnie, wycieczki oraz kampanie społeczne mające na celu uświadamianie na temat chorób społecznych, promując w ten sposób zdrowy tryb życia. Oprócz inicjatyw związanych z młodzieżą salezjanie z Sarh zarządzają parafią pw. św. Józefa de Kassai, którą w każdą niedzielę odwiedza około 700 chrześcijan.

Placówka misyjna cieszy się ogromnym zainteresowaniem, jednak jest przepełniona. Brakuje miejsca oraz odpowiednich warunków do nauczania.

Celem Projektu 579 jest budowa nowej klasy lekcyjnej dla uczniów, zakup mebli szkolnych, materiałów edukacyjnych oraz 50 ławek szkolnych. Salezjanów z Sarh nie stać na pokrycie kosztów realizacji tego projektu. Wspólnie możemy pomóc misjonarzom w realizacji Projektu!

Wspólnie z nami wspieraj Projekt 579!

Za projekt odpowiada ksiądz Vincent Avansi SDB