80163 zł
cel 71904 zł

342
wspierających

Budowa studni

 

Na nowej misji w Port-Bergé na Madagaskarze pracują cztery siostry salezjanki. Do tej pory misjonarki uruchomiły oratorium dla dzieci i młodzieży. Docelowo na misji ma powstać Centrum Młodzieżowe. Największym problemem nowej placówki jest brak dostępu do wody. Aby prace przy budowie Centrum dla młodzieży mogły ruszyć potrzebna jest studnia, która umożliwi również zwykłe funkcjonowanie na placówce. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 576!

Na początku 2017 roku Biskup diecezji Port-Bergé, Jego Ekscelencja Biskup Georges Varkey Puthiyakulangara, zwrócił się do Instytutu Córek Maryi Wspomożycielki o otwarcie nowej placówki misyjnej w diecezji. Na początku siostry salezjanki otworzyły oratorium dla dzieci oraz młodzieży. W prowadzeniu nowego dzieła misjonarkom pomagają  animatorzy oraz wolontariusze.

Docelowo siostry mają w planie zapraszać animatorów oraz wolontariuszy między innymi z Polski, Francji, Włoch oraz Kanady, którzy pomogą najmłodszym w nauce języka. Ludzie na Madagaskarze są bardzo biedni. Większość ludzi podejmuje codzienną pracę za nieco więcej niż jeden dolar za dzień.

Społeczeństwo jest niewykształcone, panuje wszechobecny analfabetyzm i bezrobocie, duża część młodych ludzi nie posiada kwalifikacji zawodowych. Z roku na rok poziom bezrobocia wzrasta.

Salezjanki chcąc pomóc mieszkańcom Port-Bergé mają w planie otwarcie Centrum Młodzieży, w którym dzieci i młodzież będą mogły zdobyć odpowiednie wykształcenie, które pozwoli im zdobyć zawód.

Niestety, bez wody nie można rozpocząć prac budowlanych. Placówka misyjna zmaga się z ogromnym niedoborem wody bieżącej oraz pitnej. Celem Projektu 576 jest budowa studni i pomoc w budowie Centrum Młodzieży.

Razem z nami wspieraj Projekt 576!

Z projekt odpowiada s. Krystyna Soszyńska