76066 zł
cel 71904 zł

853
wspierających

Wykończenie internatu w Dilla

 

Misja w Dilla w Etiopii składa się z dwóch przedszkoli, szkoły pomaturalnej oraz przychodni. Duże zainteresowanie szkołą pomaturalną sprawiło, że misjonarki wybudowały także internat dla dziewcząt z pobliskich wniosek. Budynek jest już wybudowany, jednak brakuje pieniędzy na jego wykończenie i wyposażenie. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 575!

Placówka misyjna w Dilla powstała w 1986 roku. Na misji salezjanki prowadzą dwa przedszkola dla 740 dzieci. Wszystkie dzieci w przedszkolu dostają na śniadanie bułeczkę własnego wypieku z sokiem lub herbatę. Dla niektórych jest to jedyny posiłek w ciągu dnia. Na Misji funkcjonuje również szkoła pomaturalna o 3 kierunkach: informatyka, administracja i prowadzenie sekretariatu oraz projektant mody.  Obecnie do szkoły uczęszcza  420 uczniów. Szkoła cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ po ukończeniu szkoły prowadzonej przez misjonarki absolwenci z łatwością zdają egzaminy państwowe i znajdują pracę. Na misji funkcjonuje również przychodnia

Z uwagi na duże zainteresowanie szkołą pomaturalną na misji powstał internat dla dziewcząt. Niestety, kwota, która była przeznaczona na wyposażenie w dużym stopniu pokryła budowę samego budynku oraz została wykorzystana na bieżące wydatki na misji. Za zebrane pieniądze misjonarki planują zakupić materiały do wykończenia budynku, zamontować oświetlenie oraz zapłacić robotnikom za wykonanie prac.

 I Ty możesz dołączyć do akcji i wspólnie z nami zrealizować Projekt 575!

Za projekt odpowiada s. Helena Kamińska FMA