48937 zł
cel 47936 zł

234
wspierających

Utworzenie szkółki piłkarskiej dla dzieci i młodzieży

 

Haiti jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. Ludziom brakuje perspektyw na lepsze jutro. Dzieci i młodzież nie mają miejsc do zabawy i uprawiania sportu co przekłada się na konflikty z prawem i demoralizacją. Aby temu zapobiec Salezjanie z Thorland chcą założyć szkółkę piłkarską dla dzieci i młodzieży. Da im to możliwość aktywnego spędzania czasu oraz wzajemnej integracji. Dołącz do akcji wspieraj z nami Projekt 574!

Thorland jest jedną z jedenastu wspólnot salezjańskich na Haiti, w skład któregj wchodzi centrum młodzieżowe i prenowicjat. Na terenie misji znajdują się place zabaw oraz boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. W latach 80 dwudziestego wieku centrum to posiadało również baseny, ale salezjanie nie mogli sobie pozwolić na koszty utrzymania, więc zostały zamknięte. Po trzęsieniu ziemi w 2010 roku, które nawiedziło Haiti część infrastruktury została zniszczona.

Misjonarze planują utworzenie szkółki piłkarskiej dla dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych. Ma to na celu uchronienie dzieci od zagrożeń i pokus współczesnego świata.

Niestety, misjonarze, pomimo ogromnych chęci i starań nie mają wystarczających funduszy, aby móc sfinansować samodzielnie projekt. Celem projektu jest częściowy remont budynków, w tym wybudowanie szatni dla dzieci i młodzieży. Zostanie zakupiona pralka, sprzęt sportowy, apteczki medyczne oraz żywność. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na rewitalizację obecnie istniejących obiektów sportowych, opłatę dla trenerów, pokryje koszty podróży w trakcie rozgrywek sportowych oraz koszty administracyjne.

Projekt daje szansę pokazania się dzieciom i młodzieży, nauczy ich zdrowej rywalizacji, pozwoli zapomnieć im o biedzie i problemom, z którymi się zmagają oraz da szansę integracji z rówieśnikami.

Wspólnie możemy pomóc w realizacji Projektu. Wspieraj z nami Projekt 574!

Za projekt odpowiada ks. Victor Auguste SDB