72979 zł
cel 71904 zł

371
wspierających

Budowa oratorium w Rundu

 

W miejscowości Rundu, w dzielnicy Sauyemwa w Namibii powstaje oratorium przyparafialne.

Niestety, możliwości finansowe misjonarzy nie pozwalają na dalsze prace i ukończenie dzieła misyjnego. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 573!

Salezjanie pragną stworzyć na terenie nowo powstającej parafii oratorium przyparafialne. Ośrodek skupi wokół parafii dzieci i młodzież, które będą miały możliwość uczestniczenia w różnorodnych grach i zabawach oraz wspólnie spędzać czas z równieśnikami.  Obecność młodych ludzi przy parafii przybliży im uczestnictwo w życiu parafialnym oraz skupi ich na wspólnych modlitwach. System edukacyjny przy oratorium ma zaszczepić w młodych ludziach wartości chrześcijańskie, które ukazać maja młodym drogę do Chrystusa, który jest centrum naszego codziennego życia.

Dodatkowo przy parafii i oratorium powstanie kompleks boisk sportowych dla lokalnej społeczności. Misjonarze chcą w ten sposób dać młodzieży możliwość do aktywnego spędzaniu czasu.

Wspieraj z nami Projekt 573!

Za projekt odpowiada ks. Jerzy Szurgot SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Szanowni Dobrodzieje,

młodzież z Centrum Młodzieżowego w Rundu chciałaby skierować słowa podziękowania do wszystkich Darczyńców, którzy byli na tyle hojni, aby przeznaczyć swoje darowizny na remont oraz budowę nowych boisk sportowych w ośrodku i tym samym przyczynić się do budowy oratorium na terenie parafii.

Ze szczerym uznaniem piszemy do Was podziękowania za Wasze otwarte serca i chęć pomocy. Dotychczasowy kompleks boisk oraz plac zabaw dla najmłodszych były w opłakanym stanie, a dzięki Wam część boisk odnowiliśmy oraz stworzyliśmy nowe miejsca do gry i zabaw, za co serdecznie dziękujemy.

Oratorium stało się bardziej atrakcyjne dzięki niedawnym pracom remontowo-budowlanym. Same słowa nie mogą wyrazić, jak bardzo jesteśmy wdzięczni. Możemy zapewnić Was o naszych modlitwach za Was.

Serdeczne Bóg zapłać.

Marhta Kalilomba, opiekun w oratorium w Rundu