71912 zł
cel 71904 zł

256
wspierających

Zapewnienie podstawowej edukacji młodym z DR Konga

 

Demokratyczna Republika Konga to kraj, który doświadczył kilku wojen. W szczególny sposób ucierpiała prowincja Kivu. Konsekwencje wojny widać na każdym kroku. Wszechobecne ubóstwo, masowe przesiedlenia ludności, zniszczona infrastruktura, zła kondycja zdrowotna mieszkańców spowodowały, że młodzi ludzie nie mają perspektyw na godne życie.

W 2005 roku Salezjanie z DR Konga wyszli na przeciw problemom młodych ludzi. Wspólnota salezjańska rozpoczęła budowę budynków, które mają być wykorzystywane jako Centrum Edukacji dla młodych. Obecnie, przy wsparciu różnych organizacji, część centrum jest już gotowa i funkcjonuje.

Od 2016 roku przy Centrum funkcjonują boiska do koszykówki, siatkówki a także piłki nożnej, tak aby młodzi ludzie swój wolny czas mogli spędzać na rekreacji.

Głównym celem projektu jest zapewnienie młodym uczniom z Kivu dostępu do materiałów edukacyjnych, akcesoriów szkolnych, wyposażenia klas, transport dzieci zamieszkałych w odległych miejscach, wyżywienie, zakup materiałów sportowych.

Działania te mają pomóc młodym ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji, aby odbyli krótkie kursy w zakresie umiejętności czytania i pisania, kursy  stolarstwa, montaż i spawanie, szycie, kursy rolnicze. Zapewni to młodym integrację ze światem zewnętrznym oraz umożliwi start w dorosłym życiu.

Wspólnie możemy pomóc młodym ludziom z Kivu. Wspieraj z nami Projekt 572!

Za projekt odpowiada Aime Ndoole – koordynator projektów