48644 zł
cel 43120 zł

267
wspierających

 

Dożywianie dzieci ze szkoły podstawowej w Wau

Siostry salezjanki z Wau w Sudanie Południowym prowadzą szkołę podstawową oraz centrum zdrowia. Misjonarki starają się pomóc wszystkim mieszkańcom z pobliskich miejscowości, jednak potrzeby przewyższają możliwości finansowe salezjanek. Włączając się w realizację Projektu 569 możesz wspólnie z nami wesprzeć dzieci ze szkoły podstawowej prowadzonej przez misjonarki z Wau.

Salezjanki pracują w Sudanie Południowym od blisko 35 lat. Wspierały mieszkańców nawet podczas długoletniej wojny, która doprowadziła kraj niemal na skraj upadku. Długoletnia pomoc misjonarek na wielu płaszczyznach zyskała ogromne uznanie wśród mieszkańców miejscowości Wau.

Obecnie na misji funkcjonuje szkoła podstawowa oraz ośrodek zdrowia, do którego codziennie zgłasza się ponad stu pacjentów. Salezjanki starają się pomóc wszystkim mieszkańcom, jednak jest to niemożliwe. Głównym celem projektu jest zakup jedzenia dla najbiedniejszych dzieci ze szkoły prowadzonej przez misjonarki. Większości rodzin nie stać na zakup nawet jednego posiłku dla swoich dzieci. Z uwagi na niestabilną sytuację w kraju dostęp do jedzenia jest utrudniony. Wszechobecny głód prowadzi również do wielu schorzeń. Według danych organizacji UNICEF ponad 1 milion dzieci w Sudanie Południowym jest niedożywionych.

Wspólnie możemy pomóc w realizacji Projektu 569. Włączając się do akcji pomagasz dzieciom z miejscowości Wau w Sudanie Południowym.

Odpowiedzialna za projekt jest siostra Dolores Alphonso FMA

 

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Przyjaciele misji salezjańskich.
My pracownicy i uczniowie szkoły podstawowej z Wau w Sudanie Południowym, chcielibyśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność za Wasze wielkie wsparcie przy realizacji Projektu 569. Za otrzymane pieniądze mogliśmy zakupić jedzenie dla uczniów co pozwoliło nam kontynuować lekcje z większym zainteresowaniem i energią. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za tę pomoc. Bardzo dziękuję każdemu z Was w imieniu sióstr, nauczycieli oraz uczniów za Wasze otwarte serca. Każdego dnia modlimy się za Was, prosząc Boga, aby Wam wynagrodził za t co dla nas zrobiliście. Niech Bóg was błogosławi codziennie. Z miłością i wdzięcznością.

S. Dolores Alphonso FMA