18351 zł
cel 18113 zł

109
wspierających

 

Kolonie letnie dla dzieci

Siostry salezjanki prowadzą w miejscowości Haisyn małe przykościelne oratorium dla dzieci i młodzieży. Misjonarki chcą zorganizować kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. Niestety, na ten cel brakuje środków finansowych. Dołącz do zbiórki i wspólnie z nami wspieraj Projekt 556!

Misja w miejscowości Haisyn na Ukrainie powstała pod koniec 2018 roku. Misjonarki rozpoczęły swoją pracę w tej niewielkiej miejscowości liczącej niewiele ponad 25 tys. od zorganizowania oratorium przykościelnego dla najmłodszych.

Haisyn jest miastem bardzo biednym zarówno moralnie jak i materialnie, a także nie posiada środków dla rozwoju intelektualnego ani kulturalnego dla dzieci i młodzieży. Jednym z niewielu miejsc, gdzie miejscowa młodzież może spędzić czas wolny jest oratorium, które prowadzą siostry.

Misjonarki pragną zorganizować 10 dniowe kolonie letnie dla 30 dzieci i młodzieży w Ośrodku Wypoczynkowym w mieście Hajworonie przy katolickiej parafii. Większość dzieci, których misjonarki chcą wysłać na kolonie pochodzą z rodzin biednych. Niestety, na organizację zajęć dla dzieci w okresie letnim brakuje pieniędzy. Każdy z nas może pomóc w organizacji kolonii letnich dla dzieci z Haisyn. Wspieraj z nami Projekt 566!

 Odpowiedzialna za projekt: s. Anna Zainchkowska FMA

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Kochani Dobroczyńcy dzieła misyjnego
Wiele słów dzisiejszy świat proponuje, ale my Siostry Salezjanki każdemu z Was chcemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność staropolskimi słowami Bóg zapłać, za każdą złożoną ofiarę dla dzieci i nastolatków z Hajsyna (Ukraina).
Dzięki Waszej ofiarności 28 dzieci mogło po raz pierwszy w życiu przeżyć 10 dniowe kolonie z Bogiem na wyjeździe w Hajworonie, gdzie warunki były wspaniałe. Tam dzieci i nastolatki miały możliwość 5 krotnego wyżywienia (a niektórzy z w/w grupy nie mają posiłków 3 razy dziennie ponieważ są biedni), codzienny basen i jednodniowa wycieczka. Każdego dnia mieliśmy Mszę św., modlitwę rano i wieczorem, modlitwy przed i po jedzeniu – czego dzieci mogły się nauczyć dla dalszego życia. Również codziennie był omawiany temat dnia, integracyjne gry i przechadzki. Właśnie takie kolonie mogłyśmy zrealizować tylko dzięki Waszej hojności i ofiarności serca.
Po powrocie do domów dzieci i nastolatki dzieliły się z rodzinami i między sobą i z nami mówiąc, że były to najwspanialsze, najpiękniejsze i niepowtarzalne kolonie w ich życiu.
Pisząc te słowa myślimy o każdym z was kochani i drodzy dobroczyńcy, nie znanych imiennie lecz znani nam siostrom salezjankom, dzieciom i nastolatkom z Hajsyna, z Waszej dobroci i bezgranicznej ofiarności tym, którzy tego potrzebują.
Dziękujemy Bogu że są tacy ludzie i życzymy każdemu z Was błogosławieństwa Bożego i wiele łask.

Z darem wdzięczności i modlitwy Siostry Salezjanki z Hajsyna