42818 zł
cel 42818 zł

104
wspierających

 

Wyposażenie oratorium

 

Salezjanie ze Sierra Leone prowadzą oratorium dla dzieci i młodzieży w miejscowości Freetown. Jest to jedyne miejsce, gdzie zaniedbana emocjonalnie młodzież może spędzić czas wolny po szkole, zamiast chodzić po ulicach. Niestety budynek oratorium wymaga remontu. Brakuje pomocy naukowych, przyborów szkolnych, sprzętu sportowego. Dołącz do akcji i wspieraj razem z nami Projekt 536!

Misjonarze salezjańscy przybyli do Sierra Leone w 1986 roku. Od tego czasu promują wśród młodych ludzi charyzmat Księdza Bosko. Poprzez tworzenie schronisk dla dzieci, budowę szkół, ośrodków młodzieżowych i parafii realizują dzieło swojego założyciela.

Sierra Leone jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. Trzynaście lat wojny i epidemia eboli pozostawiły wielkie spustoszenie wśród społeczeństwa. Misjonarze z Freetown dokładają wszelkich starań, aby podnieść na duchu społeczeństwo i zaszczepić w nich nadzieję na lepsze jutro. Poprzez sport, naukę, rekreację, katechezę oraz codzienny posiłek wspierają młodzież. Oratorium salezjańskie służy również jako miejsce szkoleń, miejsce spotkań z animatorami oraz pedagogami.

Niestety, te wszystkie działania wymagają nakładów finansowych i znacznie przewyższają możliwości finansowe misjonarzy. Dotychczasowa pomoc z różnych źródeł okazała się niewystarczająca. Razem z nami możesz wspierać działania misyjne salezjanów ze Sierra Leone.

Nie bądź obojętny i dołącz do akcji! Wspólnie z nami wspieraj Projekt 563!

Za projekt odpowiada ksiądz Sergej Goman SDB