72445 zł
cel 71904 zł

1678
wspierających

 

Budowa kościoła w nowej parafii

 

Salezjanie z Rundu w Namibii potrzebują wsparcia w budowie kościoła. Koszty budowy przewyższają możliwości finansowe misjonarzy. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 562!

Misjonarze z Namibii rozpoczęli swoją posługę misyjną w 1998 roku w miejscowości Shambyu. W kwietniu 2018 tego roku miejscowy biskup poprosił misjonarzy o stworzenie nowej parafii i wybudowanie nowego kościoła w Rundu. Do parafii należeć ma pięć najbliższych filii. Misjonarze mają teren, jednak brakuje funduszy na rozpoczęcie nowego dzieła misyjnego.

Rundu jest zamieszkiwane przez ponad 80 tys. ludzi. Potrzeba ewangelizacji i pomocy jest ogromna. Niektórzy katolicy muszą pokonać wiele kilometrów, żeby uczestniczyć w Eucharystii, a dla wielu mieszkańców tego miasta będzie to okazja do poznania Jezusa Chrystusa.  Dla dzieci i młodzieży dodatkowo stworzone zostanie bezpieczne miejsca do zabawy oraz nauki.

W planach jest wybudowanie kościoła, domu parafialnego, oratorium, przedszkola i domu pielgrzyma. Łączna kwota budowy wynosi około 150 tys. dolarów. Polscy salezjanie zwracają się o pomoc i zbiórkę na pokrycie części kosztów powstania nowego dzieła misyjnego. Dołącz do zbiórki i pomóż salezjanom w Rundu. Wspieraj Projekt 562!

Za projekt odpowiada ksiądz Jerzy Szurgot  SDB