42840 zł
cel 42544 zł

243
wspierających

 

Remont i utrzymanie internatu w Oyem w Gabonie

 

W Oyem w Gabonie potrzebna jest Twoja pomoc! Brakuje funduszy na remont, utrzymanie oratorium i internatu prowadzonego przez siostry salezjanki. Dołącz do akcji i zrealizuj razem z nami Projekt 560!

Misjonarki prowadzą szkołę zawodową, przedszkole, szkołę podstawową, internat dla dziewcząt, centrum młodzieżowe i lekcje religii dla dzieci oraz młodzieży. Uczniowie mają zapewnione wyżywienie. Edukacja i wyżywienie podopiecznych jest priorytetem. Brakuje funduszy na remont budynku, w którym mieści się internat. Najpilniejsze naprawy to konserwacja kuchenki gazowej i trzy sale, w których nie ma sufitu. Brakuje sprzętów kuchennych – garnków, talerzy i sztućców. Ściany oratorium w pomieszczeniach i na zewnątrz wymagają odmalowania. Koniecznością jest wymiana filtra wody i moskitier w oknach, przeciw komarom roznoszącym malarię. Na te wszystkie działania brakuje funduszy.

Siostry Salezjanki są obecne w Oyem od 1984 roku. Przybyły na misję na prośbę miejscowego biskupa, aby zgodnie z charyzmatem zgromadzenia odpowiedzieć na ogromną potrzebę edukacji, wychowania oraz ewangelizacji dzieci i młodzieży. We wspólnocie pracuje sześć sióstr, wśród nich misjonarka z Polski, s. Barbara Kiraga. Wszystkie siostry są zaangażowane w edukację i wychowanie młodych. Siostry szczególną uwagą otaczają najbardziej potrzebujące dziewczęta, bo ich sytuacja w krajach afrykańskich jest trudniejsza niż chłopców.

Wspólnie możemy pomóc w remoncie pomieszczeń oraz utrzymaniu misji. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 560!

Za projekt odpowiada siostra Barbara Kiraga FMA