60968 zł
cel 59464 zł

211
wspierających

 

Budowa studni na placówce misyjnej sióstr salezjanek w Ambanja na Madagaskarze

 

W Ambanji na Madagaskarze brakuje wody pitnej. Placówka misyjna powstała w 2010 roku, pracują tam cztery siostry salezjanki i prowadzą “Ośrodek Matki Morano”. Największym problemem z jakim zmaga się placówka misyjna jest brak wody pitnej. Dołącz do Projektu 559 i wybuduj z nami studnię głębinową.

Młodzież w terenów wiejskich boryka się w wieloma problemami: brakiem szkół podstawowych i zawodowych oraz boisk, narkomanią i odizolowaniem. Siostry salezjanki od 8 lat starają się poprawić ich sytuację. Starają się biednym mieszkańcom zapewniać jedzenie, prowadzą zajęcia z czytania, pisania, pierwszej pomocy, organizują szkolenia edukacyjne m.in. z higieny osobistej. Razem z wolontariuszami i animatorami przygotowują zajęcia w oratorium dla dzieci i młodzieży. Uczą prostych prac ręcznych (krawiectwo, wyszywanie, szydełkowanie, stolarstwo itp.), prowadzą korepetycje i naukę języków. W czasie wolnym podopieczni mogą brać udział w zajęciach teatralnych, tanecznych, muzycznych i sportowych. Siostry dbają również o wychowanie i rozwój duchowy swoich podopiecznych.

Największym problemem jest brak wody pitnej. Niestety władze lokalne nie zapewniają stałych dostaw wody z wodociągów miejskich. Projekt obejmuje badanie geofizyczne terenu, wykopanie studni i stworzenie miejsca poboru wody.

Dostęp do studni będzie nieograniczony dla wszystkich podopiecznych placówki misyjnej. Na co dzień do sióstr przychodzi około 400 dzieci i młodzieży. Również ponad 2 000 dzieci z diecezjalnej szkoły katolickiej będzie miało dostęp do czystej wody pitnej.

Wspólnie pomóżmy w realizacji Projektu 559 i wybudujmy studnię głębinową!

Za projekt odpowiada siostra Teresa Leonik FMA