65920 zł
cel 71904 zł

2130
wspierających

 

Roboty budowlane w oratorium w Mińsku

 

Salezjanie z Mińska na Białorusi prowadzą oratorium. Budynek jest już wiekowy, wymaga przeprowadzenia gruntownego remontu. Brakuje na to pieniędzy. I Ty możesz pomóc włączając się do akcji. Pomóż w realizacji Projektu 558!

Misjonarze z Mińska na Białorusi prowadzą oratorium przyparafialne. Na terenie placówki prowadzone są zajęcia z katechezy dla dzieci, młodzieży oraz studentów, działa koło artystyczne, działa chór przy parafialny, prowadzone są zajęcia nauki gry na instrumentach. Dodatkowo w oratorium organizowane są różnego rodzaju wyjazdy dla dzieci i młodzieży.

Do oratorium przychodzą dzieci i młodzież głównie ze środowisk patologicznych. Część z nich mimo młodego wieku przebywała już w domach poprawczych.

Sytuacja wielu rodzin z okolic Mińska jest dramatyczna i wciąż się pogarsza. Alkoholizm, narkomania i prostytucja są na porządku dziennym.

Działania oratoryjne mają na celu poprawę jakości życia tych młodych ludzi . Oratorium stało się dobrą alternatywą dla zajęć rekreacyjnych, edukacyjnych i wychowawczych w okolicy. Organizowane są jesienne, zimowe, wiosenne i letnie kolonie dla dzieci i młodzieży. Odbywają się działania i wydarzenia dotyczące formacji oraz edukacji. Dla większości osób oratorium jest jak dom, którego czasem nie mieli.

Misjonarze starają się również pomagać rodzinom z parafii poprzez zbiórki ubrań oraz pomoc żywieniową. Oratorium gromadzi także młode rodziny, aby wzmocnić swoją wiarę i przysięgę małżeńską. Ich pomoc w oratorium i parafii ma dobry wpływ na świadectwo innych rodzin. Dla nich w oratorium organizowane były dni ćwiczeń duchowych, a także spotkania formacyjne z różnymi specjalistami.

W przyszłości planowane jest rozszerzenie działalności ośrodka poprzez organizację klubów do nauki języków obcych, pomoc w przygotowaniu prac domowych dla młodszych uczniów.

Niestety stan techniczny budynku jest zły. Salezjanów nie stać na przeprowadzanie remontu.

Aby dalej rozwijać działalność oratorium, konieczne jest pilne przeprowadzenie remontu pomieszczeń wewnętrznych i rozwiązywanie problemów wodno – kanalizacyjnych. Potrzebne jest wsparcie finansowe. Dołącz do zbiórki. Wspieraj Projekt 558!

Za projekt odpowiada ksiądz Victor Gaidukevich SDB