45068 zł
cel 57695 zł

99
wspierających

 

Budowa domu dla wolontariuszy w Mansie w Zambii

 

Salezjańska placówka misyjna w Mansie w Zambii to miejsce, gdzie codziennie przychodzi ponad 800 osób. Aby zajęcia dla dzieci w oratorium i szkole były możliwe, niezbędna jest pomoc osób świeckich. Aktualnie potrzebna jest rozbudowa domu dla wolontariuszy. Wspieraj z nami Projekt 557!

Mansa to średniej wielkości miasto w Zambii. Znajduje się na północy kraju. Salezjanie prowadzą tu dużą misję, która obejmuje głównie trzy sektory: parafię, Centrum Młodzieżowe oraz szkołę. Misjonarze dbają o wysoki poziom edukacji i starają się, aby zajęcia dla dzieci były konstruktywne i przygotowywały je do dorosłego życia. Średnio na terenie misji Don Bosco codziennie przybywa ponad 800 osób. Parafia obejmuje rozległy teren, a księża docierają do 16 centrów misyjnych.

Misja w Mansie wymaga współpracy pomiędzy wspólnotą salezjańską a świeckimi wolontariuszami, którzy pomagają na misji. Mając na uwadze dużą liczbę wolontariuszy, którzy w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwoju misji, salezjanie podjęli decyzję o budowie dużego domu dla wolontariuszy. Niestety wspólnota nie jest w stanie pokryć w całości kosztów budowy. Dotychczas udało się zbudować część budynku, jednak wciąż brakuje pieniędzy na jego dokończenie i prace wykończeniowe. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na rozbudowę drugiego piętra, tynkowanie, układanie płytek, okna, instalacje elektryczne i hydrauliczne.

Zbuduj z nami dom dla wolontariuszy! Wspieraj Projekt 557!

Za projekt odpowiada ksiądz Javier Barientos SDB