24618 zł
cel 24618 zł

150
wspierających

 

Sprzęt sportowy i liturgiczny dla parafii w Rukago i Ngozi w Burundi

 

W Rukago przy parafii salezjańskiej działa oratorium. To świetlica dla dzieci i młodzieży. Tamtejsi salezjanie zwrócili się z prośbą o pomoc w zakupie sprzętu sportowego i liturgicznego. Zrealizujmy Projekt 552.

Salezjanie w burundyjskim mieście proponują podopiecznym różne zajęcia, gry i zabawy. Chcą odsunąć ich od niebezpieczeństw ulicy: nałogów i agresji. Stworzyli dla dzieci i młodzieży miejsce, gdzie mogą odkrywać talenty, spędzać kreatywnie czas, a przede wszystkim tworzyć wspólnotę. Obecnie przy parafii działa chór i grupa taneczna.

Salezjanie chcą zaproponować młodzieży więcej zajęć nie tylko sportowych, lecz także formacyjnych. Potrzebne są piłki do koszykówki, piłki nożnej i siatkówki, stroje sportowe i taneczne. Dla grupy ministrantów potrzebne są stroje (komże, pelerynki, alby), książki liturgiczne i śpiewniki.

Rukago leży w Burundi. Jest to kraj w Afryce Wschodniej. Uwikłania polityczne i kryzys gospodarczy, spowodował, że w kraju zapanowała ogromna bieda. Mieszkańcy wsi i małych miejscowości wyjeżdżali do miast w nadziei za pracą.  Dzieci i młodzież, które zostały na wsiach i małych miejscowościach nie mają perspektyw na lepsze życie. Salezjanie chcą im pomagać. Dać zapewnić im możliwości rozwoju. Pomóżmy dzieciom i młodzieży.

Wspólnie zrealizujmy Projekt 552!

Za projekt odpowiada ks. Ndayikrngurutse Jean Paul SDB