48870 zł
cel 47936 zł

1367
wspierających

 

Renowacja szkoły w N’Dalatando w Angoli

 

Salezjanie w N’dalatando (Angola) prowadzą szkołę podstawową. Niestety, budynek szkoły jest bardzo stary i wymaga remontu. Potrzebne jest wsparcie. Misjonarze chcą kontynuować pracę z dziećmi. Wyremontujmy sale dla uczniów. Wspieraj Projekt 551.

Budynek szkolny wymaga gruntownego remontu. Ławki szkolne są zniszczone, brakuje pieniędzy na ich wymianę. Podobnie z przyborami szkolnymi, wyposażeniem klas i pensjami dla nauczycieli. Salezjanie oraz rodzice uczniów nie są w stanie pokryć tych kosztów. Chcemy im pomóc i wyremontować pomieszczenia. Dzięki renowacji uczniowie będą mieli lepsze warunki do nauki. Wspierając Projekt 551, wspierasz edukację w Angoli.

Angola, jak wiele innych krajów afrykańskich, zmaga się z wieloma problemami społecznymi, ekonomicznymi i politycznymi. Długie lata wojny domowej przyniosły ogromne spustoszenie we wszystkich dziedzinach życia, w tym w szkolnictwie oraz infrastrukturze. Misjonarze, chcąc pomóc lokalnej społeczności, założyli szkołę podstawową.  Od samego początku funkcjonowania szkoły głównym celem nauczania była nauka czytania i pisania oraz kursy szkoleniowe dla młodzieży i osób starszych. Do szkoły przede wszystkim uczęszczają dzieci i młodzież, których nie stać na naukę, jak również osoby starsze. Obecnie szkoła może pomieścić 700 uczniów.

Wspieraj Projekt 551!

Za projekt odpowiada br. Máximo David Herrera SDB