38349 zł
cel 38349 zł

126
wspierających

 

Instalacja wodna w domu rekolekcyjnym w Korostowie na Ukrainie

 

Salezjanie na placówce misyjnej w Korostowie na Ukrainie prowadzą dom rekolekcyjny “Pokrova”. Budynek jest częściowo przestarzały. Obecny system wodno-kanalizacyjny wymaga remontu. Potrzebne jest wsparcie finansowe. Pomóżmy w realizacji Projektu 550!

W 2016 roku salezjanie otworzyli dom rekolekcyjny w Korostowie na Ukrainie. Misjonarze pomagają miejscowym dzieciom oraz młodzieży. Starają się przygotować ich do samodzielnego życia organizując różnego rodzaju zajęcia. Wartości, które pragną im przekazać oparte są szacunku, tolerancji, miłości do bliźniego.

W Domu Rekolekcyjnym “Pokrova” mieszka obecnie 70 chłopców, którzy są pod opieką misjonarzy. Są to głównie sieroty i półsieroty. Każdego lata misjonarze organizują  obozy letnie dla dzieci i młodzieży z pobliskich miejscowości. Młodzi ludzie mają okazję wspólnie spędzać czas wolny i poczuć chociaż namiastkę rodzinnej atmosfery. Dodatkowo w domu prowadzone są spotkania formacyjne w ciągu roku.

Z uwagi na przestarzałą instalację wodną w domu brakuje wody. Naprawy wymagają również systemy sanitarne oraz w domu jest niewystarczająca liczba toalet i umywalek. Szczególnie podczas zajęć letnich i sportowych, gdy dom jest przepełniony dziećmi i młodzieżą. Dlatego salezjanie chcą wybudować nowe łazienki na zewnątrz budynku.

Utrzymanie budynku oraz mieszkańców kosztuje. Często brakuje pieniędzy. Aby dzieło salezjanów z Korostowa mogło się rozwijać potrzebna jest pomoc finansowa.

Wspólnie możemy pomóc w realizacji Projektu 550! Wesprzyj Projekt 550!

Za projekt odpowiada ks. Karol Manik SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Dobroczyńcy,

W tym liście chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność za otrzymane wsparcie w ramach projektu „Realizacja przyłączenia wodno-kanalizacyjnego dla domu rekolekcyjnego w Korostowie”. Wasza pomoc okazała się nieoceniona, a otwartość Waszych serc zdziałała cuda! Zapewniam Was, że poniesiona przez Was hojna darowizna powróci do Was po stokroć.
Otrzymane od Was wsparcie finansowe pozwoliło nam rozwiązać problem z dostawą wody do naszego domu duchowo-rekolekcyjnego w Korostowie w obwodzie lwowskim. Zgromadzone środki umożliwiły budowę przyłączenia wody. Dostawa wody odbywa się za pomocą rurociągu, który prowadzi od rzeki do domu rekolekcyjnego. W domu rekolekcyjnym zostały zainstalowane również kabiny prysznicowe oraz toalety na zewnątrz budynku. Oprócz tego został również rozwiązany problem zaopatrzenia w energię elektryczną. Dzięki Waszemu wsparciu zainstalowanych zostało 12 słupów energetycznych doprowadzających prąd do domu rekolekcyjnego.
Dzięki tym inwestycjom już w tym roku dzieci mogły korzystać z nowej infrastruktury Domu Rodzinnego „Pokrova”.
Życzymy Wam silnej wiary i zdrowia w tych burzliwych na całym świecie czasach!
Niech Maryja Wspomożycielka ma Was w swojej opiece!
Pamiętamy o Was w naszych modlitwach!

Ks. Mykhailo Chaban