38349 zł
cel 38349 zł

126
wspierających

 

Instalacja wodna w domu rekolekcyjnym w Korostowie na Ukrainie

 

Salezjanie na placówce misyjnej w Korostowie na Ukrainie prowadzą dom rekolekcyjny “Pokrova”. Budynek jest częściowo przestarzały. Obecny system wodno-kanalizacyjny wymaga remontu. Potrzebne jest wsparcie finansowe. Pomóżmy w realizacji Projektu 550!

W 2016 roku salezjanie otworzyli dom rekolekcyjny w Korostowie na Ukrainie. Misjonarze pomagają miejscowym dzieciom oraz młodzieży. Starają się przygotować ich do samodzielnego życia organizując różnego rodzaju zajęcia. Wartości, które pragną im przekazać oparte są szacunku, tolerancji, miłości do bliźniego.

W Domu Rekolekcyjnym “Pokrova” mieszka obecnie 70 chłopców, którzy są pod opieką misjonarzy. Są to głównie sieroty i półsieroty. Każdego lata misjonarze organizują  obozy letnie dla dzieci i młodzieży z pobliskich miejscowości. Młodzi ludzie mają okazję wspólnie spędzać czas wolny i poczuć chociaż namiastkę rodzinnej atmosfery. Dodatkowo w domu prowadzone są spotkania formacyjne w ciągu roku.

Z uwagi na przestarzałą instalację wodną w domu brakuje wody. Naprawy wymagają również systemy sanitarne oraz w domu jest niewystarczająca liczba toalet i umywalek. Szczególnie podczas zajęć letnich i sportowych, gdy dom jest przepełniony dziećmi i młodzieżą. Dlatego salezjanie chcą wybudować nowe łazienki na zewnątrz budynku.

Utrzymanie budynku oraz mieszkańców kosztuje. Często brakuje pieniędzy. Aby dzieło salezjanów z Korostowa mogło się rozwijać potrzebna jest pomoc finansowa.

Wspólnie możemy pomóc w realizacji Projektu 550! Wesprzyj Projekt 550!

Za projekt odpowiada ks. Karol Manik SDB