64530 zł
cel 64291 zł

3058
wspierających

 

Warsztaty zawodowe dla tubylczej młodzieży z Trelew

 

Argentyna to kraj na południowym krańcu Ameryki Łacińskiej. Mimo względnie stabilnej sytuacji gospodarczej, istnieją tu obszary nędzy. Pierwsi misjonarze salezjańscy pojawili się w Argentynie w XIX wieku. Siostry salezjanki działają tutaj od ponad 100 lat. Na placówce misyjnej w Prowincji Chubut misjonarki prowadzą oratorium, bibliotekę, nauczają religii, organizują zajęcia kulturalne dla młodzieży oraz wspierają materialnie najuboższe rodziny.

Główne problemy, które nękają okolicznych mieszkańców misji, to bardzo niski poziom wykształcenia ludności, przestępczość wśród nieletnich, bezrobocie, narkomania i alkoholizm. Brakuje programów prewencyjnych dla dzieci i nastolatków oraz miejsc, w których mogliby konstruktywnie spędzać czas.

Aby wyjść na przeciw tym problemom, salezjanki stworzyły program kursów zawodowych oraz praktyk dla dzieci i młodzieży z miejscowości Trelew. Program szkoleń przewiduje zajęcia z rzemiosła, artystyczno-muzyczne i sportowe, kursy komputerowe, bibliotekarskie, kursy gotowania, fotograficzne oraz wiele innych. Każdy z kursów trwa od miesiąca do roku. Po zakończeniu szkolenia uczniowie mają możliwość uzyskania certyfikatu Ministerstwa Pracy.

Aby móc zorganizować kursy zawodowe dla bezrobotnej i ubogiej młodzieży z miejscowości Trelew potrzebne jest wsparcie finansowe. Wsparcie projektu zapewnił już argentyński rząd i gmina Trelew. Jeśli fundusze zostaną zebrane, pierwsze zajęcia rozpoczną się w marcu 2019 roku.

Poprzez wdrożenie Projektu 549 misjonarki chcą zwiększyć szanse lokalnej młodzieży na zatrudnienie oraz lepsze perspektywy życiowe. Do tego, aby projekt mógł zostać zrealizowany brakuje 14 000 dolarów, czyli prawie 65 000 złotych.

Każdy z nas może pomóc w realizacji Projektu 549! Wesprzyj Projekt 549!

Za projekt odpowiada siostra Silvia Beatriz Heit FMA

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Przyjaciele,
Nazywam się siostra Marta Riccioli. Jestem przełożoną prowincjalną Inspektorii Salezjańskiej FMA „San Francisco Javier”. Piszę z Patagonii w Argentynie w imieniu naszych podopiecznych, aby wyrazić naszą głęboką wdzięczność za pomoc.
Otrzymaliśmy Wasz hojny wkład w realizację projektu ewangelizacji „Szkolenia dla młodzieży” z miasta Trelew. Większość z tej młodzieży pochodzi z biednych, niekiedy patologicznych rodzin. To Wy, dzięki swoim otwartym sercom daliście im możliwość dokształcenia się. Ci młodzi ludzie mają teraz możliwość profesjonalnego szkolenia z kursów z autoprezentacji, nauli pisania i czytania, informatyki, rachunkowości, administracji i gotowania. W zależności od możliwości finansowych będziemy się starali kontynuować te działania.
Serdeczne Bóg zapłać za Waszą pomoc, jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Każdego dnia pamiętamy o Was w modlitwie.
Niech Bóg Wam błogosławi każdego dnia.
Z Panem Bogiem.

Siostra Marta Riccioli FMA