20941 zł
cel 20896 zł

71
wspierających

 

Pokrycie kosztów leczenia misjonarza

Ksiądz Piotr Dąbrowski, misjonarz pracujący na co dzień w Peru, na placówce w Callao, w lutym 2018 roku przeszedł skomplikowaną operację. Niestety, tuż po zabiegu pojawiły się komplikacje i misjonarz musiał pozostać na dłużej w szpitalu. Leczenie salezjanina okazało się bardzo kosztowne i przerosły możliwości finansowe wspólnoty.

Ksiądz Piotr na misji w Callao jest odpowiedzialny za różne inicjatywy ewangelizacyjne i społeczne. Pracuje głównie z ludnością ze slumsów w dzielnicach Puerto Nuevo i Frigorífico. Dzieci i młodzież przygotowuje do sakramentów i życia chrześcijańskiego. Wcześniej przez wiele lat pracował w Bosconii w Piura, gdzie pełnił funkcję dyrektora placówki i szkoły technicznej. Niejednokrotnie pomagał najuboższym i najbardziej potrzebującym, organizując akcje charytatywne i wspierając lokalną społeczność, także materialnie.

Dziś misjonarz sam potrzebuje pomocy finansowej. Koszty operacji i pobytu w szpitalu są bardzo wysokie. Konsultacje medyczne oraz zakup lekarstw to dodatkowe koszty. Aby sfinansować leczenie i rehabilitację, potrzebujemy około 20 000 złotych.

Każdy z nas może pomóc w pokryciu kosztów leczenia misjonarza. Wspólnie zrealizujmy Projekt 546!

Za projekt odpowiada ks. Piotr Dąbrowski

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Przesyłam serdeczne pozdrowienia dla Darczyńców Misji Salezjańskich.

Tym razem pragnę Wam gorąco podziękować za Waszą braterską pomoc. To dzięki Wam mogłem pokryć koszty operacji i leczenia.
Wasza serdeczna pomoc mobilizuje mnie jeszcze bardziej do pracy misyjnej w Perú.
Jaką to wielką siłę daje człowiekowi fakt, ze w sytuacji własnej potrzeby może liczyć na Was. Jest to wyrazem Waszej stałej opieki, nie tylko o misje ale również o misjonarzy.
Zapewniam Was wszystkich o mojej szczerej modlitwie w Waszych intencjach. Modlę się za wszystkich Darczyńców Misji, i tym samym za tych wszystkich Darczyńców, którzy wspomagają misjonarzy nie tylko swoją modlitwą, poświęceniami, ale również z pomocą materialną.
Serdeczne Bóg zapłać za Wasz a pomoc.
ksiądz Piotr Dąbrowski, sdb.