72151 zł
cel 71904 zł

977
wspierających

 

Wynagrodzenie dla nauczycieli

Salezjańska placówka misyjna CALM w Namugongo w Ugandzie powstała w 2006 roku. Jej głównym założeniem jest ratowanie dzieci z ulicy oraz ich reintegracja ze społeczeństwem poprzez zapewnienie edukacji, podstawowych potrzeb oraz nakierunkowanie na działania społeczno-kulturalne.

Przy placówce działa szkoła podstawowa oraz dom dla dzieci ulicy. Misjonarze starają się dodatkowo zapewnić najbiedniejszym pomoc w postaci opłaty czesnego w szkole średniej i zawodowej. Poza zapewnieniem edukacji, księża wraz z personelem organizują dzieciom zajęcia taneczno-muzyczne, dają możliwość uprawiania sportów. Na misji działają drużyny piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, rugby.

CALM otrzymuje pomoc od darczyńców w zakresie pokrycia zapotrzebowania na opłaty szkolne, jednak potrzeby są znacznie większe. Problemy gospodarcze w kraju sprawiają, że dotychczasowi darczyńcy wycofują swoją pomoc, z uwagi na osobistą ciężką sytuację materialną. W codziennej pracy misjonarzom pomagają nauczyciele oraz pracownicy świeccy. Roczny koszt zatrudnienia pracowników przekracza możliwości księży.

Aby misja mogła się rozwijać, trzeba zatrudnić nowych nauczycieli oraz zapewnić im odpowiednie szkolenia zawodowe. Dofinansowanie kształcenia młodzieży również wiąże się z dużymi opłatami. Potrzebne są pieniądze na wynagrodzenia dla pracowników oraz pokrycie kosztów funkcjonowania placówki misyjnej.

Wspólnie możemy wesprzeć misję CALM! Wspieraj z nami PROJEKT 545!

Za projekt odpowiada ks. Elie Nyandwie

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Dobroczyńcy,
Szczególne pozdrowienia z Ugandy.
Pozdrawiam Was wszystkich i życzę wszystkim miłego dnia z błogosławieństwem naszego Wszechmogącego Boga, który prowadzi nas w codziennym życiu.
Raz po raz dziękuję Panu za Wasza ogromną pomoc oraz wsparcie Projektu 545. Wasze wsparcie umożliwiło nam wypłacenie wynagrodzenia dla pracowników przez okres trzech miesięcy, czyli w marcu, kwietniu i maju.
Wypłata pensji jest zawsze dla nas wyzwaniem i bez wątpienia Wasze wsparcie umożliwiło nam opłacenie pracowników na czas. Co więcej, personel, nauczyciele byli zmotywowani do dalszej pracy widząc, że otrzymali wynagrodzenie na czas, co pomogło wyeliminować przypadki nieobecności w pracy, a tym samym dać dzieciom szansę na naukę, co w konsekwencji doprowadziło do poprawy wyników w nauczaniu.
Jeszcze raz wielkie dzięki za hojną darowiznę. Wasza życzliwość pozwoliła nam kontynuować naszą misję i nigdy nie zapomnimy Waszej hojności.
Ksiądz Elie Nyandwi.
Dyrektor CALM