56094 zł
cel 47936 zł

83
wspierających

Dożywienie dzieci z Dilla w Etiopii

Siostry salezjanki prowadzą na misji w Dilla przedszkole, przychodnię, organizują pomoc doraźną. Brakuje pieniędzy na zakup jedzenia dla dzieci i niemowląt, kobiet w ciąży i osób starszych. Zapewnijmy posiłek dla potrzebujących. Wesprzyj Projekt 544!

Salezjańska placówka misyjna powstała w 1986 roku. Siostry prowadzą tutaj dwa przedszkola dla 540 dzieci. Starają się zapewnić najmłodszym przynajmniej jeden posiłek dziennie. Niestety, ze względu na ograniczone możliwości, zazwyczaj jest to jedynie bułeczka własnego wypieku z herbatą lub sokiem. Często jest to jedyny posiłek dzieci w ciągu dnia.

Na misji w Dilla działa również przychodnia ogólna. Mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy lekarza, dowiedzieć się jak zapobiegać chorobom. Matki w ciąży otrzymują wsparcie i poradę lekarską. Dla najmłodszych pacjentów oferowane są szczepienia ochronne.

Misjonarki starają się dodatkowo pomagać osobom starszym, niedożywionym oraz chorym na AIDS.
Sytuacja zdrowotna w Dilla jest krytyczna. Ponad 40% społeczeństwa jest zarażona wirusem HIV.
Dużym problemem jest również brak czystej wody do picia. Rzeka jest bardzo zanieczyszczona, co odbija się na zdrowiu mieszkańców.

Celem projektu jest zapewnienie śniadania dla przedszkolaków, posiłku dla osób starszych i opuszczonych, leczenie chorych dzieci, zapewnienie lepszego odżywiania dla matek chorych na AIDS.

Do zrealizowania projektu konieczny jest zakup mąki i półproduktów do wypieków chleba, zakup leków oraz faffy. Faffa to rodzaj kleiku, który zawiera wszystkie niezbędne dla niemowląt składniki odżywcze. Potrzebujemy również pieniędzy na transport zakupionych produktów.

Wspólnie możemy pomóc w realizacji projektu.

Wspieraj Projekt 544!

Pomóż siostrom w ich misji! Wesprzyj Projekt 544!

Za projekt odpowiada s. Helena Kamińska FMA

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Czcigodny księże Dyrektorze oraz Drodzy Ofiarodawcy.

Z całego serca pragnę Warn podziękować w imieniu wszystkich dzieci, którym dzięki dobroci Waszego serca byliśmy w stanie pomoc. Ofiary, którymi nas obdarowaliście, pozwoliły na zrealizowanie projektu nr 544 w Etiopii- dożywianie dzieci, a mianowicie codzienne zapewnienie śniadania dla przedszkolaków, dystrybucja mąki dla najbiedniejszych mieszkańców oraz dożywianie dzieci z niedowagą odwiedzających klinik.
Wielu z Was może zadać sobie teraz pytanie: Czemu moja pomoc była tak istotna? Jakie znaczenie ma złotówka, którą oddałem na rzecz projektu?
Należy wiedzieć, że sytuacja materialna większości rodzin zamieszkujących Dilla jest bardzo zła. Wiele z nich nie może sobie pozwolić na zakup choćby mąki, drożdży i oleju, czyli składników niezbędnych do wypieku chleba. Rodziny często liczą po kilkoro dzieci, co dodatkowo pogarsza ich sytuację finansową. Jedynym wsparciem jest dla nich cotygodniowa darmowa porcja mąki, którą rozdajemy na naszej placówce.
Miejscowe dzieci często chodzą zaniedbane i głodne. Do naszego przedszkola wiele dzieci przychodzi bardzo głodnych i gdyby nie nasza pomoc sytuacja ta zapewne nie uległa by zmianie. Oferując im codzienną bułeczkę zapewniamy im często jedyny posiłek w ciągu dnia. Koszt śniadania wydawać by się mogło jest niewielki, ale zmienia wiele w życiu każdego z nich. Na ich twarzach od razu maluje się uśmiech i radość. Dzięki temu mają energię do zabawy oraz nauki
W klinice widzimy dzieci w jeszcze gorszym stanie. Zrozpaczone matki przyprowadzają swoje chore, niedożywione niemowlaki prosząc nas o pomoc. Są bezradne, nie stać ich nawet na zakup mleka. Im także zapewniamy wsparcie żywnościowe.
Dzięki Wam tak wiele dzieci może zdobyć wykształcenie i prawidłowo się rozwijać. Dlatego jeszcze raz pragnę podziękować za Waszą hojność, dobroć i miłosierdzie. Niech dobry Bóg Warn to wynagrodzi, a Maryja Wspomożycielka ma Was w swojej opiece. Pamiętamy o Was w modlitwie.

siostra Helena Kamińska FMA