73736 zł
cel 71904 zł

320
wspierających

 Rozbudowa sierocińca oraz Centrum Młodzieży w Burundii

W Burundii przy parafii Rukago działa Centrum Młodzieży oraz przy parafialny sierociniec. Budynek wymaga renowacji, brakuje pomieszczeń dla dzieci oraz kuchni. Nauczyciele, którzy pracują w Centrum nie posiadają wystarczających kompetencji. Pomóżmy wspólnie rozbudować sierociniec oraz Centrum dla Dzieci.

Burundi jest małym krajem który jest jednym z pięciu najbiedniejszych krajów na świecie.
Głównym źródłem utrzymania jest rolnictwo i zwierzęta. Jednak ze względu na klimat i zmiany, jakie zachodzą, ludzie głodują. Większość lokalnej społeczności to chrześcijanie.

Przy parafii w Rukago działa Centrum Młodzieży, które organizuje szkolenia zawodowe, zajęcia z religii oraz zajęcia sportowe. Obok Centrum przy misji w Rukago działa sierociniec prowadzony przez miejscową organizację przy współpracy księży salezjanów. W centrum znajduje się 6 nauczycieli oraz 30 wychowawców. Opiekunowie pracują na zasadzie wolontariatu. Aby móc sprostać ogromnym potrzebom należy rozbudować sierociniec oraz samo centrum. Zamierzamy wybudować kuchnię wraz z pełnym wyposażeniem, ogrodzenie z cegieł. Chcemy wysłać nauczycieli na dodatkowe kursy oraz szkolenia jak również zakupić jedzenie dla sierot oraz dla najbardziej potrzebującym opłacić naukę.

Razem wesprzyjmy Projekt 541!

Za projekt odpowiada ks. Pere Minani Vital SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Dobrodzieje.
Serdeczne Bóg zapłać za Waszą pomoc. Dzięki środkom finansowym otrzymanym od Was, za pośrednictwem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego udało nam się wybudować nowe budynki sierocińca oraz wyremontować istniejącą infrastrukturę. Pamiętamy o Was każdego dnia w modlitwie. Potrzeb jest wiele, i na pewno jeszcze wiele przed nami, ale dzięki takim działaniom oraz pomocy ludzi takich jak Wy nasi podopieczni mają zapewnione schronienie. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać za Waszą pomoc.

ks. Pere Minani Vital SDB

D Z I Ę K U J E M Y