49999 zł
cel 50213 zł

279
wspierających

 Dofinansowanie sierot z Rukago w Burundii

W Burundi działa sierociniec CANA HOUSE. Ośrodek przyjmuje dzieci porzucone, w tym niemowlęta, których matki są poszukiwane przez policję lub są chore psychicznie. Niestety niemowlęta pozostają w sierocińcu. Nikt nie chce ich przyjąć do siebie. Nawet rodzina się nimi nie interesuje. Dzieci dorastają w sierocińcu. Staramy się im zapewnić jedzenie, bezpieczeństwo, wychowanie i edukację.

Obecnie w sierocińcu przebywa 44 podopiecznych. Brakuje jedzenia i podstawowych artykułów. Potrzebne są pieniądze na zakup żywności, ubrań, opłacenie opieki zdrowotnej i szkoły, wydatków na dom i wspólnototę.

Sierociniec prowadzony jest przy parafii RUKAGO w północnej części Burundi. Głównym źródłem utrzymania jest rolnictwo i zwierzęta. Jednak ze względu na klimat i zmiany, jakie zachodzą, ludzie głodują. Większość lokalnej społeczności to chrześcijanie.

Parafia prowadzona jest przez salezjanów od 1974 r. Księża pomagają w budowaniu pokoju i pojednania, edukują, animują i wspierają dzieci oraz młodzież. Parafia udziela pomocy ubogim rodzinom i osobom szczególnie potrzebującym, w szczególności sierotom z CANA HOUSE.

Wesprzyj Projekt 540! Pomóżmy 44 dzieciom, które mieszkają w sierocińcu

Za projekt odpowiada ks. Pere Minani Vital SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Darczyńcy,

Mam ogromną przyjemność wyrazić moje szczere podziękowania w imieniu swoim jak również wszystkich sierot, którymi opiekujemy się w naszym domu dziecka Maison Cana za wsparcie przy realizacji Projektu 540!
Z przyjemnością stwierdzam, że pieniądze, które otrzymaliśmy od Was zostały w pełni wykorzystane na bieżącą pracę sierocińca. Dzieci przebywające w sierocińcu otrzymały żywności, warunki zamieszkania poprawiły się, zakupiliśmy dla dzieci odzież, zapewniliśmy im opiekę zdrowotnąj oraz innych podstawowe potrzeby.
Dodatkowo udało się sfinansować naukę dla 35 osieroconych dzieci, w tym 3 młodych osób kształcących się zawodowo.
Kochani Darczyńcy i Przyjaciele Misji Salezjańskich, dziękuję Wam za Wasze otwarte serca, zapewniam o naszej codziennej modlitwie.
Ksiądz Vital Minani, SDB