19469 zł
cel 15839 zł

53
wspierających

 Wyżywienie chłopców z internatu w Ashaiman w Ghanie

Większość chłopców, którzy mieszkają w internacie w Ashaiman, pochodzi z ubogich rodzin. Nie stać ich na zakup jedzenia. Wspieraj Projekt 538 i pomagaj w dożywianiu chłopców z internatu.

Ponad połowa uczniów nie otrzymuje wystarczającego wsparcia finansowego od rodziców. Mają problem z opłaceniem edukacji, internatu i jedzenia. Chcemy pomóc tym uczniom i zapewnić im codzienne wyżywienie.

Już teraz każdy uczeń, który potrzebuje pomocy, otrzymuje raz w tygodniu produkty, potrzebne do przygotowania posiłku. Jest to m.in.  ryż, przecier, olej. Chłopcy sami gotują w internacie. Wydzielanie porcji na tydzień pomaga im w zaplanowaniu posiłków. Niestety potrzeby są większe niż nasze możliwości. Wielu uczniów je tylko jeden posiłek dziennie. Wielu z nich z powodu niedożywienia nie jest w stanie być na wszystkich zajęciach w szkole.

Dzięki Waszej pomocy każdy uczeń, który potrzebuje pomocy, będzie miał zapewnione dwa posiłki dziennie. Produkty żywnościowe będą rozprowadzane przez naszych kleryków, którzy są odpowiedzialni za internat. Liczy się każda pomoc. Dzięki nam chłopcy z internatu w Ashaiman nie będą głodni.

Wesprzyj Projekt 538!

Za projekt odpowiada ks. Krzysztof Niżniak SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Darczyńcy.
Pragnę Wam serdecznie podziękować za wsparcie, którym nas obdarowaliście pomagając w realizacji Projektu 538 – Wyżywienie chłopców z internatu w Ashaiman w Ghanie. Wasza pomoc okazała się nieoceniona. Serdeczne Bóg zapłać.
Zakup produktów żywnościowych miał ogromny wpływ na chłopców z internatu. Wywołało to ducha wspólnego życia wśród chłopców. Wspólnie przygotowują posiłki w weekendy i mają więcej czasu i siły na naukę. Chłopcy są bardzo szczęśliwi i dużo bardziej zmotywowani do nauki, a co najważniejsze do wspólnego działania. Za te wsparcie każdego dnia bardzo Wam drodzy Dobrodzieje dziękujemy. Pamiętamy o Was we wspólnej modlitwie. Niech Was Bóg błogosławi.

Ksiądz Krzysztof Niżniak.

DZIĘKUJEMY