72775 zł
cel 71904 zł

343
wspierających

Produkcja ławek szkolnych dla dzieci z Madagaskaru

W roku 2016 w jednym z dystryktów na Madagaskarze zostały wybudowane dwie nowe szkoły podstawowe prowadzone przez salezjanów. Do pełnej realizacji projektu i zabezpieczenia podstawowych warunków do nauki brakuje ławek i stołów dla uczniów. Dołącz do akcji i wesprzyj Projekt 536, wspólnie zrealizujmy Projekt!

Nasza wspólnota misyjna zapewnia uczniom na placówce misyjnej potrzebne wykształcenie między innymi poprzez stałą obecność nauczycieli. W szkołach państwowych wygląda to zupełnie inaczej. Tam dyrektorzy i nauczyciele mogą zapewnić uczniom naukę tylko do południa, jednak w słabych warunkach. Do tego często dochodzą duże przerwy w nauczaniu ze względu na brak wynagrodzenia miesięcznego dla nauczycieli i konieczność uprawy ryżu dla swoich rodzin.

Nasi nauczyciele mają to wszystko zapewnione. Rezultaty można później obserwować w wynikach egzaminów na koniec roku. Są one dużo lepsze od wyników dzieci z pozostałych szkół państwowych czy wyznaniowych. Dzieci te często trafiają później do naszego liceum, a te w całym regionie należy do jednych z najlepszych.

Niestety, z uwagi na ogromne zainteresowanie nauką w szkołach salezjańskich brakuje wyposażenia szkolnego. Potrzebnych jest 350 kompletów ław szkolnych dla 9 szkół podstawowych, łącznie dla 700 uczniów.

Aby obniżyć koszty projektu wyposażenie do szkół produkowane będzie w salezjańskiej szkole zawodowej w Ivato. Pieniądze z projektu przeznaczone będą na zakup materiału, w tym głównie drewna i metalu oraz na pokrycie kosztów produkcji. Gotowy sprzęt szkolny trafi do salezjańskich szkół podstawowych.

Wszystkie działania podejmowane są po to, by zapewnić wykształcenie podstawowe i zawodowe oraz wychowanie w duchu Księdza Bosko najuboższym dzieciom i młodzieży. Dla utrzymania całej struktury potrzebujemy zapewnić warsztatom szkolnym sprzęt, jego utrzymanie oraz materiał do pracy. Naszym wychowankom oferujemy ponadto miejsce w internacie (120 osób) oraz wyżywienie (nawet 1050 posiłków dziennie!). Staramy się zdobyć środki na utrzymanie własną pracą, ale często są one niewystarczające lub minimalne.

Razem możemy zrealizować Projekt 536!

Za projekt odpowiada ks. Ryszard Szczygielski SDB

WESPRZYJ PROJEKT 536