26728 zł
cel 26365 zł

182
wspierających

Ogrzewanie domu

Siostry salezjanki budują dom w Smarhon na Białorusi. Placówka misyjna powstała w 1991 roku. Misjonarki jeszcze do niedawna mieszkały w wynajętym mieszkaniu w bloku. W kwietniu 2014 roku uzyskały zgodę miejscowych władz i otrzymały działkę, na której mogą wybudować dom. Pomagali im w tym księżą. W czerwcu 2016 roku rozpoczęła się budowa domu dla sióstr. Obecnie trwają prace związane z podłączeniem sieci elektrycznej i systemu ogrzewania centralnego oraz prace wykończeniowe. Siostrom brakuje funduszy na ukończenie systemu ogrzewania.

Powstanie tam również centrum wychowawcze, w którym odbywać się będą zajęcia dla najmłodszych oraz warsztaty dla młodzieży, oraz zajęcia wyrównawcze. Siostry chcą w pierwszej kolejności pomagać dzieciom z biednych i dysfunkcyjnych rodzin.

Smarhon to miasto położone w obwodzie grodzieńskim, w północnej części Białorusi. Liczy około 36 tysięcy mieszkańców. Salezjanki, które pochodzą z Polski, rozpoczęły pracę misyjno-wychowawczą wśród dzieci i młodzieży przy Parafii św. Michała Archanioła. Prowadzą ją salezjanie. Siostry organizują zajęcia z katechezy dla dzieci i młodzieży. Współpracują z księżmi w prowadzeniu codziennego oratorium oraz koordynują różne grupy dziecięce i młodzieżowe.

Pomóżmy siostrom w sfinansowaniu centralnego ogrzewania. Wesprzyj Projekt 534.

Za projekt odpowiada s. Irena Bartsevich FMA

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Pisząc podziękowanie z Białorusi chciałybyśmy serdecznie podziękować naszym wspaniałym Darczyńcom, dyrektorowi Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie, Siostrom Salezjankom i wszystkim współpracownikom ośrodka misyjnego w Warszawie. Naszymi myślami i sercem przepełnionym wdzięcznością jesteśmy szczególnie blisko naszych dobrodziejów, którzy poprzez modlitwę i wsparcie finansowe pomagają zrealizować nasze przedsięwzięcia na rzecz dzieci, młodzieży i ich rodzin.
Codziennie przez wstawiennictwo św. Józefa modlimy sic za Was i za Wasze
rodziny. Niech Bóg szczodrze Warn wynagradza trudy i wyrzeczenia na rzecz pomocy
naszej misji.
Serdeczne Bóg zapłać.