17488 zł
cel 15818 zł

745
wspierających

Dokształcanie sióstr z Białorusi i Ukrainy

Program formacyjny jest przeznaczony dla młodych sióstr z Europy i Bliskiego Wschodu. Pomaga im w pogłębieniu przynależności do Zgromadzenia i Kościoła. Jest kontynuacją doświadczenia jakie zdobyły w Nowicjacie Międzynarodowym. Promuje poczucie wielokulturowości, które przeżywamy w misyjnych wspólnotach. Podczas modlitwy, czasu radości, refleksji, braterstwa i dzielenia się, junioratki mogą umocnić swoje powołanie, odnowić świeżość powołania w zgodzie ze Słowem Bożym i Konstytucjami Zgromadzenia oraz rozpalić w sobie zapał apostolski i misyjny.

W 2018 roku formacja letnia junioratek będzie trwała  od 13 do 24 sierpnia. Miejscem spotkania będzie Rzym.

W naszej Wizytatorii mamy obecnie 4 junioratki: dwie z Białorusi i dwie z Ukrainy. Wspólnoty, do których należą nie stać niestety na pokrycie kosztów związanych z wyjazdem na ich letnie spotkanie formacyjne. Rozwój charyzmatu salezjańskiego na tych ziemiach (Białoruś, Gruzja, Rosja i Ukraina) zależy od miejscowych powołań. Wywodzą się z terenów, na których są w stanie przekazać go przyszłym pokoleniom.

Dlatego troska o formację młodych, miejscowych sióstr jest tak ważna i konieczna.

Razem możemy pomóc w kształceniu sióstr.

Wesprzyj Projekt 533!

Za projekt odpowiada s. Darya Yeutukhouskaya

Dziękujemy

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Dobrodzieje,

Serdeczne Bóg zapłać za Wasze wsparcie i pomoc. Dzięki Waszemu wsparciu mogłyśmy uczestniczyć w spotkaniu formacyjnym dla sióstr salezjanek z Europy i Bliskiego Wschodu.

Spotkanie odbyło się w Rzymie w dniach między 13–24 sierpnia 2018 r. Zostałyśmy przyjęte w domu Dominikanek Sióstr Misjonarek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkanie było dla kolejną okazją, by otworzyć horyzonty misji, wzbogacić osobistą więź z Bogiem, zastanowić się nad życiem konsekrowanym i naszą posługą duszpasterską w naszych krajach.

Temat spotkań tegorocznych brzmiał: „Generatywne życie konsekrowane”

Przebywanie na spotkaniu dokładnie w tym samym momencie w Rzymie pozwoliło nam również uczestniczyć w spotkaniu papieża Franciszka z młodymi ludźmi, którzy przychodzili, aby spotkać się z papieżem.

Spotkanie dało nam ogromną wiedzę oraz zdobyłyśmy kolejne doświadczenie, którym teraz mamy możliwość dzielić się ze wszystkimi wspólnotami i parafiami na Białorusi, Ukrainie i Gruzji. Wszystkie doświadczenia zdobyte w Rzymie pozwolą nam pracować dla dobra młodych ludzi, ich rozwoju i dla zbawienia ich dusz. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim tym którzy dali nam możliwość obecności na tym spotkaniu formacyjnym. Modlimy się za Was każdego dnia. Niech Bóg Was błogosławi!

Serdeczne Bóg zapłać!

s. Daria