67117 zł
cel 67110 zł

371
wspierających

Zakup ziemi i budowa trzech domów dla bezdomnych rodzin z JoypurHat w Bangladeszu

Przy nowo powstającej misji w miejscowości JoypurHat w Bangladeszu znajdują się slumsy. Zamieszkiwane są przez ludzi ze szczepu Mahalii, w większości chrześcijan. Sytuacja tych ludzi jest bardzo trudna. Większość z nich nie posiada własnego domu, ani ziemi, na której mogli by wybudować swój własny dom. Wspierając Projekt 531 pomagasz w budowie trzech domów dla najbardziej biednych mieszkańców miejscowości.

Właściciel części slumsów coraz częściej wymusza na ludziach, aby Ci opuścili jego teren. Obecnie na bardzo małym terenie mieszkają 23 biedne rodziny z dziećmi. Głównym ich zajęciem i źródłem utrzymania jest wyplatanie i sprzedaż bambusowych koszy. Najbardziej zagrożeni w tej sytuacji są najmłodsi, przed którymi nie na żadnych perspektyw życiowych.

Z myślą o najmłodszych i ich rodzinach salezjanie chcą zakupić ziemię i wybudować 3 domy z przeznaczeniem dla trzech najbardziej skrajnie biednych rodzin mieszkających na ulicy.

Aby projekt mógł zostać zrealizowany potrzebne jest wsparcie finansowe.

Wesprzyj Projekt 531!

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Paweł Kociołek SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Przyjaciele oraz Dobrodzieje misji salezjańskich
Po otrzymaniu pieniędzy z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, w styczniu 2019 zakupiliśmy ziemię, na której planowaliśmy budowę domów dla 3 rodzin. Po konsultacjach i otrzymaniu potrzebnych pozwoleń dnia 10 lutego zaczęliśmy realizować drugą część projektu – budowę domów. Realizacja tego projektu nie sprawiała większych problemów. Jedynym problemem był bardzo intensywny deszcz, który wstrzymał prace budowlane na prawie tydzień. W dniu 01.04.2019 po uroczystym poświeceniu budynku dwie pierwsze rodziny zamieszkały w nowym domu. W każdym z domów są 2 pomieszczenia, pokój, kuchnia i weranda.
Drogi księże dyrektorze Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, drodzy Współpracownicy i Darczyńcy. Z serca dziękujemy Wam za finansowanie tego projektu. Ufam, ze Miłosierny Bóg każdemu z Was będzie obficie błogosławił w Waszej pracy i zżyciu, a rodziny, zwłaszcza ich dzieci, które otrzymały nowe domy będą w stanie tworzyć prawdziwe rodziny, w których nie brakuje miłości i wzajemnej pomocy.
Dziękując Wam za wielka miłość do Chrystusa, Kościoła, misji i drugiego człowieka wyrażam nadzieję ze owocem tej miłości będzie jeszcze wiele wspólnie zrealizowanych projektów w Bangladeszu.
Bóg zapłać za troskę i pomoc!!!!

Ks. Pawel Kociołek sdb