62703 zł
cel 61358 zł

452
wspierających

Kursy alfabetyzacji, przybory szkolne i dożywianie dzieci z Fianarantosa na Madagaskarze

Dzielnica Ankofafa znajduje się na peryferiach miasta Fianarantsoa na Madagaskarze. Wiele rodzin żyje w trudnych warunkach. 60% z nich dotknął problem ubóstwa, który odbija się szczególnie na sytuacji dzieci. Wspólnie możemy pomóc mieszkańcom i dzieciom.

Wesprzyj Projekt 530.

W Ankofafa salezjanie prowadzą szkołę zawodową i oratorium. Dodatkowo organizują kursy alfabetyzacji, wsparcie w ponownej integracji szkolnej oraz programy angażujące rodziców dzieci objętych tymi programami. Oprócz działań na rzecz edukacji mieszkańcy mogą liczyć także na pomoc socjalną, która obejmuje dożywianie dzieci i młodzieży oraz niezbędną pomoc medyczną.

Projekt 530 obejmuje sfinansowanie kursów alfabetyzacji i zajęć dokształcających dla 100 najbiedniejszych dzieci uczestniczących w programie oraz opłatę czesnego wraz z zakupem przyborów szkolnych. W ramach zebranych funduszy, dzieci, które uczestniczą w zajęciach alfabetyzacji i dokształcania otrzymają ciepły posiłek w stołówce misyjnej.

Dzięki pomocy organizowanej w ramach projektu, dzieci z trudnościami i zaległościami w nauce mogą rozwijać swoje umiejętności, ale przede wszystkim mają motywację do dalszej nauki.

Razem możemy pomóc dzieciom z Fianarantosa.

Wesprzyj Projekt 530!

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Giuseppe Miele SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Moi drodzy Przyjaciele,
Z wielką radością przesyłam wam ten list, aby wyrazić naszą wdzięczność za wielki dar,który nam daliście wspierając nasz projekt.

My misjonarze jesteśmy tylko pośrednikami pomiędzy Wami a dziećmi. Nasza praca nie jest łatwa, o ile nie możemy rozwiązać wszystkich problemów, które się pojawiają, o tyle dla ubogich jest ważne, aby wiedzieć, że jest ktoś, komu mogą zaufać. To jest dla nich ogromnym wsparciem, ale także słowo zachęty i nadziei.

Dzięki Waszej modlitwie, dzięki ofiarowanym przez  Was cierpieniom, dzięki Waszym ofiarom możemy to wszystko zrobić. Z całego serca raz jeszcze Wam wszystkim dziękuję!

Zapewniam Was o codziennej modlitwie, którą odmawiamy wspólnie z dziećmi. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą pomoc.

Pozdrawiam Was wszystkich i niech Bóg Was błogosławi.

ks. Giuseppe Miele SDB