49707 zł
cel 46090 zł

382
wspierających

Zakup maszyn do szycia i haftu dla dziewcząt z Kinshasy w DRKonga

Kupmy maszyny do szycia dla dziewcząt ze szkoły w Kinshasie. Jest to dla nich szansa na zdobycie kwalifikacji zawodowych oraz lepsze życie. Wspólnie pomóżmy zrealizować Projekt 526.

Salezjanie, pracujący  w DR Konga, w placówce w miejscowości Kinshasa kształcą ubogą i porzuconą młodzież. Celem projektów, które prowadzą jest niesienie pomocy oraz integracja społeczno-zawodową dzieci i młodzieży wymagającą szczególnego wsparcia.

Znaczna część młodych ludzi mieszka na ulicy, a młode dziewczęta oddają się prostytucji. Brak pracy, odpowiednich kwalifikacji zawodowych i środków do życia pozbawia ich nadziei.

We wrześnie 2014 roku misjonarze otworzyli szkołę krawiectwa i szycia dla dziewcząt. Głównym celem tego projektu jest wykształcenie młodych dziewcząt oraz zdobycie przez nich kwalifikacji zawodowych.

Niestety szkoła nie dysponuje odpowiednimi maszynami do szycia i haftu. Potrzebna jest pomoc przy zakupie maszyn. Salezjanie chcieliby zaoferować dziewczętom nowoczesne narzędzia, na których zdobyłyby odpowiednie kwalifikacje zawodowe, które umożliwią im podjęcie pracy.

Każdy może pomóc w realizacji Projektu.

Wesprzyj Projekt 526!

Odpowiedzialny za projekt jest Ks. Ghislain Nkiere

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Dobrodzieje.
Na wstępie pragnę Wam serdecznie podziękować za Wasze dobre serca, za pomoc jaką skierowaliście w naszą stronę, umożliwiając realizację Projektu 526 – Zakup maszyn do szycia i haftu dla dziewcząt z Kinshasy w DRKonga
Bezpośrednimi beneficjentami było 36 dziewcząt, które przeszły szkolenie w zakresie krawiectwa i szycia, a pośrednimi beneficjentami są rodzice, lokalna społeczność, która przyjdzie kupić lub uszyć ubrania.
Projekt miał pozytywne skutki, ponieważ widzieliśmy także innych młodych ludzi, którzy przyszli zapytać, kiedy będziemy mieli kolejny moduł szkoleniowy w zakresie krawiectwa. Widzimy, że nasi młodzi ludzie są zadowoleni ze szkolenia, które otrzymali w celu reintegracji społeczno-zawodowej.
Nasz projekt koncentrował się na zakupie maszyn do szycia w celu szkolenia naszych podopiecznych, którzy przychodzą do naszego oratorium
Raz jeszcze serdeczne Bóg zapłać za Waszą pomoc.
Pamiętamy o modlitwie za Was.

( Podziękowania dziewcząt )

ks. Ghislain Nkiere

DZIĘKUJEMY