49707 zł
cel 46090 zł

382
wspierających

Zakup maszyn do szycia i haftu dla dziewcząt z Kinshasy w DRKonga

Kupmy maszyny do szycia dla dziewcząt ze szkoły w Kinshasie. Jest to dla nich szansa na zdobycie kwalifikacji zawodowych oraz lepsze życie. Wspólnie pomóżmy zrealizować Projekt 526.

Salezjanie, pracujący  w DR Konga, w placówce w miejscowości Kinshasa kształcą ubogą i porzuconą młodzież. Celem projektów, które prowadzą jest niesienie pomocy oraz integracja społeczno-zawodową dzieci i młodzieży wymagającą szczególnego wsparcia.

Znaczna część młodych ludzi mieszka na ulicy, a młode dziewczęta oddają się prostytucji. Brak pracy, odpowiednich kwalifikacji zawodowych i środków do życia pozbawia ich nadziei.

We wrześnie 2014 roku misjonarze otworzyli szkołę krawiectwa i szycia dla dziewcząt. Głównym celem tego projektu jest wykształcenie młodych dziewcząt oraz zdobycie przez nich kwalifikacji zawodowych.

Niestety szkoła nie dysponuje odpowiednimi maszynami do szycia i haftu. Potrzebna jest pomoc przy zakupie maszyn. Salezjanie chcieliby zaoferować dziewczętom nowoczesne narzędzia, na których zdobyłyby odpowiednie kwalifikacje zawodowe, które umożliwią im podjęcie pracy.

Każdy może pomóc w realizacji Projektu.

Wesprzyj Projekt 526!

Odpowiedzialny za projekt jest Ks. Ghislain Nkiere