61331 zł
cel 47716 zł

931
wspierających

Budowa salek katechetycznych w San Felix w Wenezueli

Budowa salek katechetycznych bardzo odciąży działalność oratorium i centrum młodzieżowego w San Felix w Wenezueli, które obecnie są bardzo przeciążone.

Razem wesprzyjmy Projekt 523.

Salezjanie z placówki w San Felix skupiają swoją pomoc głównie na dzieciach i młodzieży. Bardzo ciężka sytuacja polityczna, ustrój komunistyczny, brak jakiejkolwiek pomocy finansowej ze strony państwa sprawił, że na ulicach panuje przemoc i bezprawie. To młodzież i dzieci są najbardziej narażone na negatywne czynniki zewnętrzne, dlatego to młodzież trzeba chronić przede wszystkim przed łatwym dostępem do broni i narkotyków.

Na placówce, w której przebywa nasz misjonarz oprócz kaplicy i kościoła salezjanie prowadzą szkołę zawodową oraz dom dla dzieci z ulicy, w którym obecnie przebywa 30 osób.

Niestety brakuje pomieszczeń na prowadzenie katechezy.

Projekt 523 obejmuje przygotowanie terenu pod budowę, w tym wycięcie drzew, wybudowanie fundamentów, ścian, montaż drzwi i okien, zadaszenie, wykonanie instalacji elektrycznej i wodno – kanalizacyjnej. Budynek będzie się składał z dwóch kondygnacji, parteru oraz piętra z dwiema salkami i w przyszłości pozwoli salezjanom prowadzić inne dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Wesprzyj Projekt 523.

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Stanisław Brudek SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Dobrodzieje,
Serdeczne Bóg zapłać za Waszą hojność i otwarte serca. To dzięki Wam udało się nam zrealizować Projekt 523. W ramach projektu miały zostać wybudowane salki katechetyczne do oratorium w San Felix w Wenezueli. Za otrzymane pieniądze zakupiliśmy oświetlenie, w tym lampy i żarówki, została wykonana instalacja elektryczna, zakupiliśmy okna, krzesła, cement, bloczki betonowe oraz cegły, piasek potrzebny do budowy oraz opłaciliśmy ekipę budowlaną.
W imieniu wychowanków oratorium oraz pracowników oratorium świętego Jana Bosko w San Felix pragnę serdecznie Wam podziękować za udzieloną nam pomoc i wsparcie. Ze swojej strony zapewniamy Was o naszej modlitwie.
Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za wszelką pomoc.
Z Panem Bogiem.

Ksiądz Stanisław Brudek SDB