24207 zł
cel 24111 zł

181
wspierających

Wyposażenie multimedialne dla szkoły zawodowej w Yaounde w Kamerunie

Dzieci i młodzież w Jaunde (Kamerun) potrzebują naszego wsparcia. W szkole brakuje sprzętu potrzebnego do nauki.

Siostry salezjanki prowadzą misję w  Jaunde od wrześnie 1996 roku. Zajmują się wychowaniem i edukacją najuboższych dzieci i młodzieży. Pomagają również ich rodzinom. Na placówce misyjnej funkcjonuje przedszkole, szkoła podstawowa i szkoła zawodowa. Uczęszcza tam bardzo duża grupa dzieci i młodzieży. Siostry starają się sprostać oczekiwaniom i potrzebom edukacyjnym oraz szkoleniowym, lecz z uwagi na ogromne zainteresowanie nie są w stanie samodzielnie opłacić funkcjonowania szkół. Brakuje funduszy na zakup odpowiedniego sprzętu do nauki i prowadzenia szkoleń.

Zakup projektora i komputerów umożliwi prowadzenie kolejnych projektów edukacyjnych na misji sióstr salezjanek oraz przyczyni się do wzrostu ich jakości. Planowane jest uruchomienie wyższych poziomów kursów i wyświetlanie filmów edukacyjnych nie tylko dla uczniów, lecz także dla mieszkańców Jaunde. Siostry robią wszystko, aby zwiększyć możliwości edukacji dzieci i młodzieży. Starają się również wprowadzić zajęcia i szkolenia z zakresu kultury. Dodatkowo uruchomione będą szkolenia e-learningowe dla nauczycieli.

Siostry salezjanki chcą zwiększyć szansę dzieci i młodzieży na uzyskanie wykształcenia, a później pracy. Starają się zaspokoić wszystkie bieżące potrzeby uczniów i poszukują możliwości rozwijania ich szkół.

Prosimy o pomoc w zakupie projektorów, komputerów i mikrofonu dla szkoły zawodowej.

Wesprzyj projekt 521!

Odpowiedzialna za projekt jest s. Giussepina Becchero FMA

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Przyjaciele misji salezjańskich.
Serdeczne Bóg zapłać za Waszą pomoc w realizacji Projektu 521.
Nasi nauczyciele ze szkoły w Yaoundé serdecznie dziękują Wam za ten wspaniały gest. Dzięki Waszej pomocy nauczanie dzieci będzie dużo łatwiejsze i efektywniejsze. Za sprawą zakupu sprzętu informatyczno – multimedialnego nasza szkoła może prowadzić więcej zajęć i kursów
Bez Waszej pomocy nie udało by się nam zrealizować projektu. Pamiętamy o Was każdego dnia w modlitwie. Niech Wam dobry Bóg wynagrodzi.
Serdecznie pozdrawiamy.
Bóg zapłać.
Siostra Roca Veracruz