117436 zł
cel 76104 zł

837
wspierających

Dożywanie dzieci i młodzieży w Centre Notre Dame na Madagaskarze

Dzieci z placówki salezjańskiej z Ivato na Madagaskarze borykają się z problemem niedożywienia.
Wspólnie możemy im pomóc wspierając Projekt 518!

W Ivato salezjanie prowadzą szkołę zawodową oraz oratorium. Przy placówce działają dwie stołówki, które dziennie wydają blisko 1200 posiłków dla uczniów. Wiąże się to z dużymi wydatkami. Potrzeby są ogromne,  samego ryżu w ciągu roku potrzeba około 40 ton. Nie można pozwolić sobie na ograniczenie porcji, gdyż jest to niezbędne minimum. Tym bardziej nie można zamknąć stołówki, gdyż oznaczałoby to zamknięcie internatu dla ok. 120 wychowanków. Ograniczyłoby to również liczbę uczniów, dla których posiłek stanowi częściową motywację do nauki w naszych szkołach. W innym przypadku dzieci zostałyby przymuszone do żebrania na ulicy lub pracy na codzienny posiłek dla siebie i członków ich rodzin. Celem projektu jest zakup wyżywienia dla dzieci oraz młodzieży, które pochodzą z biednych i niepełnych rodzin.

Wesprzyj Projekt 518!

Odpowiedzialny za projekt jest ksiądz Ryszard Szczygielski SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Darczyńcy.
Pragnę przekazać Wam w imieniu swoim jak i lokalnej społeczności serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji Projektu 518. To dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy zakupić odpowiednią ilość żywności. Za otrzymane pieniądze udało się nam kupić ryż biały w ilości 35 ton oraz ryż importowany w ilości 550 kg.
Serdeczne Bóg zapłać za ten dar serca. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za Waszą pomoc. Zapewniamy o naszej codziennej modlitwie za Was drodzy Przyjaciele. Niech Pan Bóg Wam wynagrodzi.
Bóg zapłać.
Ksiądz Ryszard Szczygielski SDB.