57026 zł
cel 76104 zł

82
wspierających

Dofinansowanie na realizację filmu dokumentalnego o uzdrowieniu wolontariuszki Moniki

Monika Chudzyńska, wolontariuszka Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco działającego przy Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie, podczas swojej pracy misyjnej w Afryce została ukąszona przez komara malarycznego. Niestety, choroba nie została prawidłowo zdiagnozowana i rozwijała się niewykryta, co doprowadziło do śpiączki. Przewieziona nieprzytomna do szpitala, została przyjęta na oddział intensywnej terapii, gdzie lekarze stwierdzili malarię mózgową w jej śmiertelnej odmianie, której się najbardziej obawiali. Stan wolontariuszki pogarszał się. Jej życie było zagrożone. Stanęły nerki. Była obawa, że kolejne mogą być płuca lub serce. Mózg był zablokowany przez pasożyty.

Lekarze przygotowywali nas na najgorsze. Zrobili, co było w ich mocy. Kazali czekać i modlić się.

Natychmiast podjęliśmy się modlitwy. Prosiliśmy o nią nasze wspólnoty salezjańskie w Polsce i za granicą. Prosiliśmy, kogo się dało. Na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych umieściliśmy wzór modlitwy o łaskę uzdrowienia przez wstawiennictwo Sługi Bożej siostry Łucji z Fatimy. Modlili się młodzi ludzie zgromadzeni na Polach Lednickich w czerwcu tego roku. W ten sposób powstała ogromna wspólnota modlitwy składająca się z wielu tysięcy osób w różnych częściach świata.

Pan Bóg wysłuchał naszego wołania. Stał się cud! Monika została uzdrowiona! Po tygodniu śpiączki wybudziła się bez żadnych powikłań i wróciła do kraju.

Powyższą historię chcielibyśmy opowiedzieć w postaci filmu dokumentalnego, który ukazałby działanie Bożej Opatrzności w naszym życiu, a jednocześnie uczyłby nie ustawać na modlitwie i ufać Bogu.

Na realizację projektu filmowego niezbędne są środki, które umożliwiłyby odbycie podróży do szpitala, ukazania warunków tam panujących oraz wysłuchania lekarzy, którzy opiekowali się Moniką. W cenę projektu wliczone są bilety, wizy, ubezpieczenie, szczepienia, wypożyczenie odpowiedniego sprzętu, scenariusz, montaż filmu, pobyt w kraju misyjnym i wyżywienie.

Dołóż swoją cegiełkę do realizacji projektu 516!

Odpowiedzialny za projekt jest ksiądz Jacek Zdzieborski – dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA PROGRAMU MIĘDZY ZIEMIĄ A NIEBEM Z UDZIAŁEM MONIKI

FRAGMENT ŚWIADECTWA SIOSTRY IWONY SKWIERAWSKIEJ, KTÓRA BYŁA PRZY PRZEBUDZENIU MONIKI

„Jestem przeświadczona, że był to cud, w swojej pracy misyjnej nie spotkałam się nigdy z podobną sytuacją, nawet nie słyszałam czegoś podobnego. Myślę, że bardziej byłam przygotowana na Jej śmierć, w najlepszym wypadku na bardzo długie leczenie, a to co zobaczyłam, przekroczyło wszelkie moje oczekiwania.„

(przeczytaj całe świadectwo  tutaj)

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Darczyńcy.
Tym razem pragniemy Wam serdecznie podziękować za Waszą braterską pomoc. To dzięki Wam mogliśmy pokryć koszty stworzenia i wyprodukowania filmu o cudownie uzdrowionej wolontariuszce Monice. Wasza serdeczna pomoc sprawiła, że dziś możemy wspólnie się cieszyć ze świadectwa, które powstało w stosunkowo krótkim czasie.
Zapewniamy Was wszystkich o naszej szczerej modlitwie w Waszych intencjach. Modlimy się za wszystkich Darczyńców Misji, i tym samym za tych wszystkich Darczyńców, którzy wspomagają misjonarzy nie tylko swoją modlitwą, poświęceniami, ale również z pomocą materialną.
Serdeczne Bóg zapłać za Waszą pomoc.

Pracownicy Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie.

Zwiastun filmu o naszej wolontariuszce Monice, który udało się zrealizować dzięki Wam!

Dziękujemy!