25476 zł
cel 25365 zł

258
wspierających

Dofinansowanie kursów językowych dla sióstr i aspirantek z wizytatorii z Europy Wschodniej – Gruzja

 

Praca misyjna wymaga znajomości języka lokalnego. Jest on  niezbędny do działalności duszpasterskiej i wychowawczej prowadzonej przez poszczególne wspólnoty. Z tego względu siostry podejmują naukę języków w poszczególnych krajach Europy Wschodniej oraz w Gruzji.

Codzienna komunikacja jest trudna, ze względu na to, że siostry pochodzą z różnych krajów. Przez istniejącą różnorodność językową, została podjęta decyzja o nauce języka włoskiego. Ułatwi to proces komunikacji, organizacji pracy i spotkań formacyjnych. Pierwszy etap formacji dziewcząt weryfikujących swoje powołanie odbywa się we wspólnotach Córek Maryi Wspomożycielki na terenie danego kraju. Kolejne etapy formacji początkowej, aż do złożenia pierwszej profesji, są kontynuowane we Włoszech, dlatego kandydatki podejmują naukę języka włoskiego.

Codzienna praca wymaga od sióstr znajomości języka, którym posługują się miejscowi. Szczególnie ważne jest to przy pracy z dziećmi oraz z biednymi, gdyż oni nie mają możliwości nauki języków obcych.

W roku szkolnym 2017/18 naukę języka gruzińskiego rozpoczną dwie siostry, języka rosyjskiego jedna siostra, a języka włoskiego dwie aspirantki.

Wesprzyj Projekt 515

Odpowiedzialna za projekt jest siostra Irena Koch FMA

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

„Drodzy Dobrodzieje, pozdrawiam Was serdecznie z Moskwy, gdzie oprócz pracy duszpasterskiej kontynuuję naukę języka rosyjskiego. Mogę to czynić tylko dzięki Waszemu wsparciu, gdyż nauka języka jest sporym wydatkiem, na który nie byłoby stać mojej wspólnoty. Niech Wam Bóg za to szczególnie błogosławi. Modlę się o to każdego dnia i dziękuję Bogu za Was.„

s.Małgorzata Urbińska FMA

(przeczytaj podziękowania sióstr misjonarek  tutaj)

GALERIA ZDJĘĆ