11576 zł
cel 7106 zł

57
wspierających

Laptop i drukarka dla salezjańskiego biskupa z Kabwe

Katolicka Diecezja Kabwe w Zambii została utworzona 29 października 2011 roku przez Benedykta XVI.  Biskupem diecezji został Clement Mulenga SDB. Diecezja jest nowa i stoi w obliczu szeregu wyzwań. Wprowadza nowe programy, które promują sprawiedliwość, pokój i równość. Podjęte działania mają na celu stworzenie dobrych warunków do życia, szczególnie dla ludzi najuboższych i najsłabszych. Dążymy do promowania godności osoby ludzkiej i wspólnego dobra. Biskup jako lider jest odpowiedzialny za ewangelizację i koordynuje wszystkie programy. Takie działania trudno realizować bez komputera. Skuteczna komunikacja jest konieczna. Na chwilę obecną jedyną możliwością do kontaktu oraz koordynacji działań jest telefon komórkowy, co niestety jest mało skuteczne. Proces ten staje się coraz trudniejszy i niemal niemożliwy, szczególnie jeżeli chodzi o pisanie projektów i raportów. Sporadycznie jest możliwość  korzystania z pożyczonego komputera od tych, którzy go posiadają, ale w perspektywie dalszych działań ten sposób pracy jest mało efektywny. Tym samym zwracamy się z gorącą prośbą do osób dobrej woli o wsparcie projektu 510. Zakup laptopa i drukarki pozwoli dużo szybciej i systematyczniej wywiązywać się ze swoich obowiązków, jak również w ogromnym stopniu przyspieszy działania polegające na niesieniu pomocy potrzebującym.

Razem wesprzyjmy Projekt 510

Odpowiedzialny za projekt jest  bp. Clement Mulenga SDB- Biskup Konferencji Episkopatu Zambii

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Na wstępie pragnę przekazać Wam drodzy Darczyńcy serdeczne pozdrowienia oraz podziękowania
Piszę ten list z wielką wdzięcznością za ogromną pomoc, jaką otrzymałem od Was. Jestem niezmiernie wdzięczny za wspaniałą pracę i hojność.
Zakupiony sprzęt pomoże mi w znacznym stopniu w koordynacji wielu zajęć w biurze oraz w pracy na rzecz misji. Życzę wam obfitych błogosławieństw Bożych w Waszej służbie.
Serdeczne Bóg zapłać
bp. Clement Mulenga SDB- Biskup Konferencji Episkopatu Zambii