161893 zł
cel 76104 zł

1828
wspierających

Rozbudowa Centrum Młodzieżowego im. św. Jana Pawła II w JoypurHat

Mieszkańcom brakuje poczucia bezpieczeństwa, niełatwo opowiedzieć ich historie, większość z nich jest zbyt trudna. Pomóżmy im wybudować „Centrum Młodzieżowe”.

Bangladesz jest jednym z najuboższych, najmniej rozwiniętych i najgęściej zaludnionych państw świata. Sytuacja salezjanów w JoypurHat nie jest łatwa. Placówka misyjna powstała niedawno, zaledwie 3 lata temu. Misjonarze prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, oratorium i realizują projekt dożywiania ludzi mieszkających w slumsach. W JoypurHat żyje wiele plemion, najbardziej zaniedbani i opuszczeni są ludzie, którzy nie są muzułmanami. To im udzielana jest największa pomoc. Pierwsze kroki zostały podjęte, jednak teraz salezjanie mierzą się z poważnym problemem braku budynku. Nie mają miejsca, gdzie mogliby zorganizować zajęcia lekcyjne i spotkania, przygotować i rozdawać posiłki. Wszystko odbywa się na świeżym powietrzu.

Celem Projektu 508 jest wybudowanie budynku „Centrum Młodzieżowe”. Będzie to obiekt dwupiętrowy, w którym mieścić się będzie aula wielofunkcyjna, sale na zajęcia lekcyjne, biblioteka, internat z kuchnią i jadalnią dla około 40 osób. W przyszłości ten budynek ma zostać przekształcony w szkołę podstawową i średnią. Projekt architektoniczny przygotowany został przez inżyniera, który współpracuje z salezjanami i diecezją. Zaprojektował on budynek tak, aby bez zbędnych kosztów, został przekształcony w szkołę.

Dzięki temu projektowi dzieci i młodzież zyska miejsce do nauki i wypoczynku.
W „Centrum Młodzieżowym” odnajdą opiekę i wartości takie jak: wzajemny szacunek, życzliwość, miłość, uczciwość, zrozumienie. W wybudowanym obiekcie będę organizowane zajęcia regularne (m.in. oratorium, jadłodajnia) i cykliczne (m.in. rekolekcje, wakacje).

Wspólnie wierzymy, że dzięki Waszej pomocy uda się zrealizować Projekt 508!

Wesprzyj projekt 508.

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Paweł Kociołek SDB


 

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drogi księże dyrektorze, drodzy współpracownicy i Darczyńcy Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.
Z całego serca dziękuję Wam za pomoc finansową w realizacji projektu „Budowa Centrum Młodzieżowego w Joupurhat w Bangladeszu.
Budowa jeszcze trwa, ale dzięki Waszej pomocy udało się wybudować część pierwszego piętra. Niektóre z wybudowanych sal będą przeznaczone na spotkania formacyjne dla młodzieży z oratorium św. Jana Bosko. Część pomieszczeń będzie przeznaczona również do prowadzenia zajęć, dzięki którym młodzież będzie uczyła się różnych zawodów takich jak szycie, naprawa telefonów, naprawa motocykli itp.

W salezjańskiej misji w Joypurhat ze względu na brak potrzebnej infrastruktury nie mieliśmy możliwości w pełni służyć młodemu pokoleniu Bengalczyków. Dzięki Waszemu wsparciu nasze plany pracy wychowawczej i edukacyjnej z młodymi zaczynają się realizować.
Zajęcia lekcyjne dla dzieci do tej pory odbywają się na świeżym powietrzu. Bardzo często miało to miejsce w porze deszczowej, stąd lekcje musiały być często odwoływane. W bliskiej przyszłości, także dzięki Waszemu wsparciu to się zmieni.
Ksiądz Bosko zaczynał różne dzieła przeznaczone dla pracy wychowawczej młodzieży licząc na opatrzność Bożą i bardzo często Bóg mu błogosławił podsyłając dobrych ludzi. My salezjanie na misjach jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji. Bez Waszej pomocy, bez pomocy dobrych ludzi nie jesteśmy w stanie wiele czynić. Dlatego z całego serca dziękuję za chęć wspierania naszego salezjańskiego dzieła realizowanego w Bangladeszu. Ufam, że Centrum Młodzieżowe, które w części jest przeznaczone na szkołę podstawową a w części na zajęcia formacyjne będzie wkrótce ukończone i będzie mogło służyć wielu ludziom.

Raz jeszcze serdeczne Bóg zapłać.
Ksiądz Paweł Kociołek SDB.