91718 zł
cel 63957 zł

784
wspierających

Zakup książek, ubrań, jedzenia dla ubogich dzieci oraz opłacenie nauczycieli w Rundu

Projekt pomocy najuboższym dzieciom mieszkającym w Rundu, w Namibii został otwarty 2 lutego 2016 r. Do udziału w projekcie zgłosiło się 4 nauczycieli. Do projektu zostały zakwalifikowane dzieci i młodzież w wieku 10-33 lat, mające różne problemy z przeszłością (złe traktowanie, wczesna ciąża, ubóstwo, rodzina dysfunkcyjna, emigranci z Angoli itp.).

Projekt 507 ma na celu wsparcie finansowe przy zakupie  książek, ubrań, jedzenia dla ubogich dzieci oraz opłacenie nauczycieli w Rundu.

Sam projekt jest już realizowany, ale bez dalszego finansowania nie będzie szans na jego końcową realizację. Po upływie 1 roku od wdrożenia projektu widać jego znaczenie jak również ogromne zapotrzebowanie na tego typu działania. Zaangażowanie ze strony społeczności salezjańskiej jest ogromne, jednak to nie wystarcza by móc powiedzieć, że działania zmierzają ku końcowi. Dzieci i młodzież z Rundu są bardzo narażone. Potrzebują opieki rodzicielskiej i wskazówek życiowych, których niestety nie otrzymują od swoich rodziców. Bieda powoduje, że dzieci są niedożywione, nie mają szans na naukę i start w lepsze jutro. Sfinansowanie projektu sprawia, że dzieci i młodzież  ma buty, odzież, żywność, mydła, książki, jednak potrzeby są ogromne. Pomoc finansowa trafia między innymi do  sierot i dzieci bez wykształcenia, dziewcząt, które zaszły w ciążę i przerwały naukę a dzięki wsparciu jakie otrzymują  mogą ją kontynuować. Plany obejmują rozszerzenie projektu do 70 uczestników i zatrudnieniu większej ilości nauczycieli, jednak bez Waszej pomocy nie uda się dokonać tego pięknego dzieła.

Razem pomóżmy dzieciom z Rundu wejść w lepsze jutro!

Wesprzyj projekt 507.

Odpowiedzialny za projekt jest ksiądz Mariusz Skowron SDB

 

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Przyjaciele.
Pisze do Was w imieniu swoim, ale przede wszystkim w imieniu całej społeczności Rundu, w tym uczniów oraz nauczycieli szkoły.
To dzięki Wam drodzy Dobrodzieje udało się zrealizować Projekt 507. Za otrzymane pieniądze udało się nam zakupić jedzenie, podręczniki, ubrania dla uczniów a nauczycielom wypłacić pensje.
Projekt był ogromnym wsparciem dla dzieci oraz całego ośrodka. Dzięki Waszej pomocy uczniowie nie zaprzestali nauki i wciąż mogą kontynuować edukację wczesnoszkolną.
Serdeczne Bóg zapłać za Wasze wsparcie i pomoc. Pamiętamy o Was każdego dnia w modlitwie i zapewniamy o wsparciu modlitewnym.
Ksiądz Louis Malama SDB