33056 zł
cel 37900 zł

221
wspierających

Zakup dzwonów i zabezpieczenie terenu kościołów filialnych parafii w Nkhotakota

Nkhotakota to małe miasteczko usytuowane w północnej części Malawi.
Znajduje się tam parafia pod wezwaniem św. Pawła. Od 1997 roku opiekują się nią salezjanie.
Obecnie parafia rozrosła się do 36 dużych filii rozmieszczonych na terenie o średnicy około 180 km, z liczbą parafian sięgającą 18 000 wiernych i 1000 katechumenów. To właśnie dlatego w Nkhotakota została wybudowana duża dzwonnica – aby pokazać ludziom że również tu, wśród wielu muzułmanów, mieszkają oraz modlą się chrześcijanie. Dzwonnica – wieża z dużym krzyżem daje świadectwo o chrześcijańskim charakterze terenu. Została wybudowana ze środków parafialnych, ale niestety brakło już funduszy na dzwony. Głos dzwonów rano, w południe oraz wieczorem będzie przypominał chrześcijanom o modlitwie oraz będzie dawał chrześcijańskie świadectwo.

Z otrzymanych funduszy salezjanie chcą zabezpieczyć tereny kościelne dane katolikom ponad 50 lat temu. Agresywne wpływy muzułmańskie oraz duży przyrost naturalny sprawia, że tereny kościelne dane katolikom są powoli odbierane. Zabezpieczenie jest konieczne – jeśli tereny nie będą chronione wspólnota je straci. Zabezpieczenie jest prowadzone kilkoma drogami. Pierwsza to otrzymanie prawidłowych dokumentów własnościowych, druga to budowa znaków informujących oraz trzecia to konstrukcja słupów oraz murów granicznych.

Większość dokumentów własnościowych już jest w posiadaniu księży, pozostaje rozpocząć budowę słupów granicznych oraz znaków informujących.

Wierzymy, że nasze wspólne działania pozwolą zrealizować projekt 506.

Odpowiedzialny za projekt jest ksiądz Józef Czerwiński SDB

 

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drogi Ks Dyrektorze, Drodzy Dobrodzieje,

Za otrzymaną pomoc składam serdeczne Bóg zapłać tym Wszystkim, którzy pomogli oraz złożyli ofiary materialne na zakup dzwonów.
Za okazaną życzliwość, modlitwę oraz otrzymane ofiary składam serdeczne podziękowanie.
Niech dobry Bóg, który jest sama miłością, wynagrodzi Wam za poświecenie i trudy.
Pamiętamy o WAS WSZYSTKICH w modlitwie.
Teraz w okresie wielkiego Postu to właśnie chcielibyśmy Wam ofiarować, naszą wdzięczną modlitwę.

Z serdecznymi podziękowaniami.

Bóg zapłać.

Ksiądz Józef Czerwiński SDB