23178 zł
cel 25368 zł

382
wspierających

Programy szkoleniowe dla młodzieży i liderów w Lilongwe

Pomóżmy młodym ludziom odnaleźć dobro. Zajęcia i warsztaty pokażą im jak zmienić swoje życie na lepsze! Wesprzyj młodzież z Malawi!

Program 505 to pomoc młodzieży w Lilongwe prowadzona przez księży salezjanów. Chcemy zorganizować programy społeczne, które uświadomią młodym, że mogą budować swoje życie na mocnym fundamencie wiary, edukacji i pracy. Będziemy prowadzić warsztaty, seminaria i treningi z liderami. Tematyka będzie dopasowana do ich problemów i aktualnych zagrożeń. Opracowana będzie zgodnie z zaleceniami wydanymi przez  Malawi 2016 National Youth Status Report.

Wprowadzamy magazyn dla młodzieży o nazwie „A Happy Youth”, który edukuje, informuje i kształtuje postawy młodych ludzi. Prowadzimy zajęcia sportowe, które cieszą się dużą popularnością. Również poprzez aktywność fizyczną chcemy odkrywać w młodzieży potencjał i motywację do zmian.

Młodzi ludzie powinni poznać swoje prawa i obowiązki, odkryć swój potencjał i sens życia. Największym zagrożeniem jest dla nich brak edukacji, nałogi (alkohol i narkotyki) oraz przypadkowy seks. Mamy nadzieję, że świadome życie pozwoli zmniejszyć liczbę zachorowań na  HIV/AIDS.

Pomóżmy młodzieży z Lilongwe odnaleźć lepsze jutro. Wesprzyj Projekt 505. Razem dla młodzieży z Lilongwe.

 

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Emmanuel Mark Phiri SDB