23178 zł
cel 25368 zł

382
wspierających

Programy szkoleniowe dla młodzieży i liderów w Lilongwe

Pomóżmy młodym ludziom odnaleźć dobro. Zajęcia i warsztaty pokażą im jak zmienić swoje życie na lepsze! Wesprzyj młodzież z Malawi!

Program 505 to pomoc młodzieży w Lilongwe prowadzona przez księży salezjanów. Chcemy zorganizować programy społeczne, które uświadomią młodym, że mogą budować swoje życie na mocnym fundamencie wiary, edukacji i pracy. Będziemy prowadzić warsztaty, seminaria i treningi z liderami. Tematyka będzie dopasowana do ich problemów i aktualnych zagrożeń. Opracowana będzie zgodnie z zaleceniami wydanymi przez  Malawi 2016 National Youth Status Report.

Wprowadzamy magazyn dla młodzieży o nazwie „A Happy Youth”, który edukuje, informuje i kształtuje postawy młodych ludzi. Prowadzimy zajęcia sportowe, które cieszą się dużą popularnością. Również poprzez aktywność fizyczną chcemy odkrywać w młodzieży potencjał i motywację do zmian.

Młodzi ludzie powinni poznać swoje prawa i obowiązki, odkryć swój potencjał i sens życia. Największym zagrożeniem jest dla nich brak edukacji, nałogi (alkohol i narkotyki) oraz przypadkowy seks. Mamy nadzieję, że świadome życie pozwoli zmniejszyć liczbę zachorowań na  HIV/AIDS.

Pomóżmy młodzieży z Lilongwe odnaleźć lepsze jutro. Wesprzyj Projekt 505. Razem dla młodzieży z Lilongwe.

 

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Emmanuel Mark Phiri SDB

 

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Darczyńcy

Dyrekcja Ośrodka Młodzieżowego Don Bosco w Lilongwe w Malawi pragnie serdecznie podziękować Wam, naszym wielkodusznym Dobroczyńcom za wsparcie finansowe jakim nas wsparliście w ramach Projektu 505. Wasza pomoc przyniosła obfite owoce, ponieważ dzięki Waszej hojności mogliśmy dotrzeć do wielu młodych ludzi, którzy skorzystali z finansowanego przez Was Projektu 505.
W naszych sercach czujemy wielką wdzięczność, brakuje nam wystarczających słów, by wyrazić naszą wdzięczność. Cieszymy się, że możemy służyć młodzieży. Zrealizowaliśmy nasze marzenie, aby Centrum Młodzieży Ks. Bosko stało się Centrum Przemian Młodzieży. W ramach Projektu 505 wprowadziliśmy ciągłe programy edukacyjne i reformatorskie. Umożliwiło nam to organizowanie i prowadzenie większej liczby seminariów, warsztatów, rekolekcji, programów umiejętności życiowych, programów edukacji itp. Mamy nadzieję, że wkrótce dotrzemy do wielu młodych ludzi w pozostałych częściach Malawi.
Pozostajemy zjednoczeni z Wami w naszych modlitwach. Obiecujemy, że będziemy pracować z większą gorliwością dla młodych ludzi, szczególnie tych najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za pomoc finansową, która pomogła nam dotrzeć tak daleko. Niech Bóg was błogosławi, chroni i zachowuje do życia wiecznego.
Z poważaniem,
Ks. Michael Mbandama SDB