7789 zł
cel 15220 zł

84
wspierających

Pomoc w zakupie samochodu dla salezjanów w Ashaiman

Ghana przechodzi obecnie przez ogromne problemy ekonomiczne. Wszędzie panuje skrajna bieda, mimo że na arenie międzynarodowej Ghana postrzegana jest jako kraj dobrze prosperujący. Młodzi ludzie nie mają pracy, nawet jeśli udało im się zdobyć zawód. W poszukiwaniu lepszych warunków do życia ryzykują więc nawet podróż przez pustynię. Dzieci ulicy, marginalizacja społeczna, upadek wartości moralnych to tylko niektóre z wielu problemów Ghany.

Jedna z czterech wspólnot salezjańskich istniejących w Ghanie znajduje się w mieście Ashaiman. Tam też swoją siedzibę ma centrum koordynujące działania salezjanów w całej prowincji „Afryka Zachodnia”. Po za tym organizowane są spotkania formacyjne, konferencje i kursy dla Rodziny Salezjańskiej, wychowawców, animatorów oraz osób świeckich współpracujących z salezjanami. Misja prowadzi działalność duszpasterską i społeczną, misjonarze służą wiernym w wielu wspólnotach i centrach oddalonych od placówki misyjnej. W Ashaiman działa także szkoła techniczna, ośrodek dla dzieci ulicy i oratorium.

Wspólnota do prowadzenia swojej działalności potrzebuje jednak samochodu. Poprzednie były już w złym stanie i naprawa była nieopłacalna. Dzięki ich sprzedaży salezjanom udało się już zebrać większość kwoty potrzebnej do zakupu nowego samochodu. Projekt 496 ma pomóc w zebraniu brakujących 3.000 dolarów. Samochód używany jest do robienia zakupów na potrzeby całej placówki, przewożenia uczestników spotkań organizowanych na misji i w diecezji, odbierania gości z lotniska, załatwiania spraw urzędowych w mieście, itp.

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Krzysztof Niżniak SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drogi Dobrodzieje,
Przesyłam serdeczne pozdrowienia z prowincji „ Afryka Zachodnia”
W imieniu całej naszej wspólnoty, pragnę wyrazić naszą głęboką wdzięczność za wsparcie finansowe , dzięki któremu mogliśmy zrealizować projekt.
To dzięki Wam kochani Dobrodzieje mogliśmy dokonać zakupu samochodu, dzięki któremu możemy robić zakupy na potrzeby całej placówki, możemy przewozić uczestników spotkań organizowanych na misji i w diecezji, odbieramy gości z lotniska, załatwiamy sprawy urzędowe w mieście i wiele wiele innych.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą pomoc. Ten samochód pomoże naszej społeczności prowadzić animacje duszpasterskie i jest ogromnym wsparciem i pomocą w naszej codziennej pracy misyjnej.
Pamiętamy o Was w modlitwie każdego dnia.

Niech Bóg Was błogosławi.

Ksiądz Krzysztof Niżniak SDB