14066 zł
cel 11669 zł

23
wspierających

Edukacja współpracowników salezjańskich w Lusace

Chawama w Lusace to obszar slumsów, który charakteryzuje się przeludnieniem i bardzo słabymi warunkami socjalnymi. W pobliżu nie ma centrów rekreacyjnych ani miejsc, gdzie młodzież mogłaby spędzić wolny czas. To powoduje, że młodzi ludzie często uciekają w alkoholizm, kradzieże, porzucają szkołę. Wsparcie z zewnątrz jest dla nich jedyną szansą na lepszą przyszłość.

W Chawama działa salezjańskie centrum, które wspiera działalność 13 misji w Zambii, Zimbabwe, Malawi i Namibii. Funkcją ośrodka jest także pomoc mieszkańcom slumsów. Razem z archidiecezją w Lusace i przy wsparciu dobrodziejów, biuro realizuje projekty społeczne i edukacyjne.

W ośrodku, oprócz dwóch salezjanów, pracuje sześciu współpracowników świeckich. Projekt 494 dotyczy podniesienia ich kwalifikacji. Ich codzienna praca to szeroko pojęte wspieranie misji, a obejmuje m.in.: dystrybucję żywności, opiekę nad misjonarzami, organizowanie funduszy w ramach projektów dla zagrożonej młodzieży oraz zarządzanie projektami. Dzięki planowanym kursom i szkoleniom będą oni mogli lepiej realizować misję ośrodka.

Odpowiedzialny za projekt jest brat Walter Thyrniang SDB

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Dobroczyńcy,

Nazywam się Elizabeth Kapisha i pochodzę z Lusaki w  Zambia, 38 lat. Piszę, aby wyrazić moją wdzięczność za wsparcie jakie otrzymałam od Was. To dzięki Wam szanowni Darczyńcy podjęłam intensywny kurs asystenta personalnego, który był organizowany w  Technical Training College w miejscowości Luanshya  w Zambii w okresie od  18 kwietnia 2016 r. do 6 maja 2016 r.

Dzięki ukończonemu kursowi udało mi się rozszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe. Obecnie pracuję jako recepcjonistka w Domu Prowincjalnym Don Bosco.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragnę życzyć Wam aby  ten czas Bożego Narodzenia przyniósł Wam wszystkie radości i błogosławieństwa pełni życia w Chrystusie na każdy dzień

Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Z poważaniem,

Elizabeth Kapisha, jedna ze współpracowników salezjańskich