66131 zł
cel 70015 zł

879
wspierających

Zakup ławek i krzeseł do liceum sióstr salezjanek

Gabon to państwo w Afryce Środkowej, które posiada liczne bogactwa naturalne. Mimo to, panuje tam kryzys gospodarczy. Brakuje wody i prądu. Strajkują nauczyciele, ponieważ rząd nie jest w stanie im zapłacić. Strajki i zamieszki osłabiają system edukacyjny, a niski poziom nauczania stał się bardzo dużym problemem.

Misją sióstr salezjanek pracujących w Gabonie jest poprawa sytuacji edukacyjnej. W 1991 roku siostry założyły w Libreville przedszkole, a w kolejnych latach rozpoczęły nauczanie początkowe i kształcenie nauczycieli. W ramach odpowiedzi na potrzeby uczniów, w 2011 roku powstała również szkoła średnia.

Placówka misyjna salezjanek znajduje się na peryferiach Libreville. Dzięki ich obecności i możliwości nauki w Liceum Don Bosco, młodzi ludzie nie muszą dojeżdżać do szkoły w centrum. Uczniowie mają zapewniony wysoki poziom nauczania. Siostry i wychowawcy dbają o stałą współpracę z rodzicami dzieci i młodzieży.

Rezerwy finansowe salezjanek pozwoliły na utworzenie pierwszego etapu szkoły średniej (odpowiednik polskiego gimnazjum). Aby uczniowie mogli kontynuować edukację, siostry potrzebują funduszy na wyposażenie pięciu klas szkolnych (stoły, krzesła, szafki). W ramach wspierania lokalnej społeczności, na zamówienie sióstr potrzebne meble wykona miejscowy stolarz.

Odpowiedzialna za projekt jest s. Virginia Hernández FMA

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Dobroczyńcy,
Jako uczniowie Liceum im księdza Bosko z Libreville serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji Projektu 489. Za otrzymane fundusze udało się nam zakupić niezbędne akcesoria multimedialne, z których korzystamy podczas zajęć lekcyjnych oraz oratoryjnych. Dzięki Waszej ogromnej pomocy i wsparciu bardzo usprawniliśmy różnego rodzaju zajęcia. Proszę przyjmijcie od nas serdeczne podziękowania. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za Wasze dobro i pomoc.
Każdego dnia pamiętamy o Was w modlitwie. Niech Bóg Wam wynagrodzi za Wasze dobro.
Serdeczne Bóg zapłać.